Новини    05 травня 2022 01:48

Росіяни намагались вивезти до Єгипту вкрадену в Україні пшеницю

На вантажний корабель завантажили 27 тис. тонн зерна у тимчасово окупованому Криму і спрямували до єгипетського порту Александрія.

Росіяни завантажили судно “Матрос Позинич” в тимчасово окупованому Криму на 27 тисяч тонн зерна і намагались продати його Єгипту. Після отримання відмови судно змінило курс на Ліван та Сирію, свідчить моніторинг сайту “Миротворець”.

Так, на вантажний корабель (входить до підсанкційної “Об’єднаної суднобудівної корпорації”) завантажили 27 тис. тонн зерна у тимчасово окупованому Криму і спрямували до єгипетського порту Александрія.

Судно пройшло Босфор 23 квітня і вирушило до Керченської протоки, після чого до 27 квітня знаходилося в Керченській протоці на якірній стоянці порту Кавказ без вантажних операцій. 27 квітня судно вимкнуло АІС (автоматична система ідентифікації, яка має бути ввімкненою для всіх суден згідно з міжнародними морськими правилами).

Вже 28 квітня “Матрос Позинич” помічено в окупованому Севастополі поблизу зернового термінала стивідорної компанії “Авліта”, яка в російських реєстрах значиться як “Авал”. 30 квітня судно рушило в напрямку порту Александрії (Єгипет).

За даними MarineTraffic судно було на стоянці у порту Кавказ і вже 4 травня рушило у напрямку Бейрута.

Матрос Позинич, судно Росії, судно Матрос Позинич

“Відповідальність за злочин щодо організації порушення Державного кордону України лежить на капітані судна “Матрос Позинич” — Миколі Олександровичу Єлагіні”, — зазначив “Миротворець”.

Як зазначив речник МЗС Олег Ніколено у коментарі “ЕП”, нині російська сторона спрямувала судно із зерном, вкраденим на півдні України, в сторону Лівану та Сирії.

МЗС вже звернулося до ліванських та сирійських органів, аби вони арештували крадений вантаж, якщо російський сухогруз зайде в їхні порти.

Довідка. Судно “Матрос Позинич” названо ім’ям загиблого в Сирії російського морського десантника, котрий з 2004 року служив у 22-й окремій бригаді спеціального призначення ГРУ та брав участь у бойових діях у Чечні. У 2015 році солдат рф загинув під час рятувальної операції після збиття російського Су-24М, який перетнув кордон Туреччини. Наразі судно, яке належить російській компанії ТОВ “Крейн Марін Контрактор”, займається контрабандними рейсами до тимчасово окупованого Криму.

Нагадаємо, з Луганщини російські окупанти вивезли або знищили обсяг потреб жителів області у зернових майже на три роки, посівну не розпочато.

Раніше Landlord повідомляв, що російські мародери вже відібрали в аграріїв 400 тис тонн зерна – Тарас Висоцький.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...