Новини / Політика     04 травня 2022 10:21

Російські мародери вже відібрали в аграріїв 400 тис тонн зерна – Тарас Висоцький

За даними МінАП на окупованих територіях Запорізької, Донецької, Луганської та Херсонської областей вкрадено близько чверті запасів зерна

На окупованих територіях чотирьох областей на півдні та сході України продовжується масове вилучення в аграріїв запасів товарного зерна. Українці там залишаються без вітчизняного продовольства і можуть опинитися на межі голоду. Про це, як повідомляє прес-центр МінАП, розповів  в ефірі телеканалу «Еспресо» перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький.

За його словами, окупанти повторюють сценарій початку XX сторіччя, відбираючи та викрадаючи у людей продовольство.

«На нині тимчасово окупованих територіях було близько 1,3 млн тонн зернових. Це не якісь стратегічні запаси, а те, що потрібно для забезпечення щоденної продовольчої безпеки, тобто харчування українців, які там живуть. А також посіву ярих культур. І ми маємо підтвердження фактів відбору зерна з кожної з нині окупованих областей – Запорізької, Донецької, Луганської та Херсонської», – підкреслив Тарас Висоцький.

Читайте такожМикола Сольський: Красти в українців зерно – це шлях, який завершиться погано для окупантів

Із кожного регіону вже вивезено близько 100 000 тонн зерна – тобто, в сумі по Україні йдеться приблизно про 400 тисяч тонн зернових, зазначив він.

«Така поведінка насторожує. Адже аналогічна ситуація може бути і з новим врожаєм. У результаті може бути фізично недоступне продовольство для харчування українців на цих територіях, а це загроза голоду», – акцентував перший заступник міністра.

Нагадаємо, що в уряді затвердили план із забезпечення продовольчої безпеки в умовах воєнного стану.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також