Новини / Логістика / Політика     26 травня 2022 07:37

Росія назвала вимоги для розблокування українських портів. Україна вважає це шантажем

Світ не повинен вестися на пропозиції країни-агресорки, переконані в МЗС України

Розблокування українських портів для вивезення зерна можливе за умови пом’якшення санкцій проти Росії. Таку вимогу висунув заступник міністра закордонних справ РФ Андрій Руденко. Глава МЗС України Дмитро Кулеба назвав це шантажем і закликав не піддаватися на нього, інформує LIGA.net.

За словами Руденка, вирішення продовольчої кризи пов’язане зі зняттям санкційних обмежень, що були накладені на російський експорт і фінансові трансакції.

“Потрібно скасувати рестриктивні заходи, запроваджені проти російського експорту. Якщо нам кажуть, що ці санкції не торкаються продовольства й добрив, то це не зовсім так, бо є питання, пов’язані з оплатою таких постачань, є питання зі страхуванням, є питання з доступом російських кораблів до європейських портів та інших портів, а європейських – у наші порти. Тому ці питання мають вирішуватися комплексно”, – цитує Руденка Інтерфакс.

Своєю чергою Дмитро Кулеба під час дискусії в Українському домі у Давосі  заявив, що світ не повинен цього робити. Він наголосив, що Росія займається шантажем, кажучи, що вони розблокують український сільськогосподарський експорт, якщо Захід зніме санкції, впроваджені проти Росії.

“На жаль, деякі країни ведуться на це. Я отримав сьогодні звіт, що одна дуже важлива міжнародна високопосадова особа, яка відповідає за глобальну торгівлю, також ведеться на це і починає говорити: “Можливо, це хороша ідея, тому що порятунок людей від голоду важливіший, ніж запровадження санкцій проти Росії”, – розповів міністр.

Міністр наголосив, що лише Росія відповідає за глобальну продовольчу кризу і світ має покарати її за це, а не “шукати способи тихо грати Росії на руку”.

Нагадаємо, США звинувачують Путіна в умисному створенні продовольчої кризи та використанні її як зброї.

А російські олігархи пропонують свої гроші на відбудову України в обмін на зняття санкцій.

Наталія Марченко

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також