Новини / Трейдинг     12 грудня 2020 12:01

Росія може ввести експортне мито на пшеницю на рівні $27,3 за 1 т

Також розглядається можливість встановлення квотування експорту культури і обмеження внутрішніх цін на соняшникову олію і цукор

Російська Федерація розглядає можливість встановлення експортного мита на пшеницю з метою стабілізації цін на продовольчі товари на внутрішньому ринку. У якості додаткових заходів також обговорюються варіанти квотування експорту зерна і встановлення обмеження внутрішніх цін на соняшникову олію і цукор. Про це з посиланням на Reuters повідомляє ресурс World Grain.

Наразі повідомляється про те, що розмір мита може бути визначений на рівні близько 2 000 російських рублів або $27,3 за 1 тонну. При цьому, мито буде однаковим для всіх видів – незалежно від якісних показників зерна і його класу. Такий підхід запроваджується для полегшення адміністрування податку.

Як зазначає World Grain, якщо експортне мито буде введено у вказаному параметрі це буде «кроком назад» у порівнянні з формулою, яку використовувала Росія декілька років тому – розмір експортного мита тоді обчислювався у залежності від поточного рівня цін на пшеницю, що фіксувалися у портах. Таким чином пропозиція трейдерів була конкурентною – у періоди зниження ціни мито могло скорочуватись до нульового і не було додатковим обтяженням для ціни пропозиції.

ЧитайтеПрогноз експорту кукурудзи з України збільшено на 1,5 млн т

Згідно з даними, що наводить World Grain, внутрішні ціни РФ на продовольчу пшеницю 3-го класу наприкінці поточного тижня встановились на рівні 15 900-16 000 руб за 1 тонну. При цьому, згідно інформації компанії Agritel, 11 грудня на базисі поставки FOB порт Чорного моря за російську продовольчу пшеницю з вмістом протеїну 12,5% пропонували $254 за 1 тонну.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що у Вінниці завершується створення українсько-французького агрохаба.

Фото: World Grain

Читайте також