Новини / Трейдинг     27 лютого 2019 14:06

Росія боїться лишитися без зерна. Уряд ввів негласні квоти на експорт

Менеджери російських зернових компаній заявили про те, що Мінсільгосп РФ ввів негласні квоти для експортерів зерна. Оскільки у країні урожай зернових 2018–2019 МР був на 17% меншим, ніж попередній, уряд побоюється, що трейдери можуть вивезти занадто багато.

Про це повідомляє ресурс Ведомости.

Джерела відзначають, що квоти розподілені за історичним принципом: за базу взято експорт великими трейдерами у жовтні 2018 р. При цьому представники міністерства запевняють, що обмежень не планується.

Читайте: Росія не може інвестувати в Масандру. Завод планують продати

Є інформація, що в січні Мінсільгосп розіслав лист у порти РФ з проханням до січня 2020 р. щотижня повідомляти, скільки перевалено зерна. Також зросла тривалість оформлення фітосанітарних документів – наразі перевірки можуть досягати двох тижнів.

Російські експортери нарікають, що попит на зерно з РФ знижується, воно втрачає конкурентоспроможність порівняно з продукцією Франції, Австралії, Аргентини, США.

Трейдери вважають, що якби держава у відкриту заявила, що обмежує експорт, це б полегшило діалог з покупцями. Введені обмеження посилюють ризик корупції, оскільки учасникам ринку доведеться домовлятися з органами контролю і підлаштовуватися під нові неофіційні правила.

Landlord раніше повідомляв про те, що Україна обійшла Росію на світовому тендері з експорту пшениці.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також