Новини / Ринок землі     25 лютого 2021 10:05

Роман Лещенко: Ринок землі забезпечить приріст 1% ВВП щорічно

Завершення земельної реформи разом з відновленням і модернізацією зрошувальних систем можуть стати драйвером економіки України

Вчасний старт і успішна реалізація земельної реформи забезпечить збільшення ВВП України і може стати драйвером економіки. Про це заявив міністр аграрної політики та продовольства Роман Лещенко під час наради, присвяченій стратегії охорони довкілля і розвитку агросектору під головуванням президента України Володимира Зеленського.

«Історична земельна реформа наближається до логічного завершення. Українці матимуть прозорий ринок землі, і наша країна зможе стати «світовим продовольчим супермаркетом». Міністерство зараз найбільше працює над відновленням, модернізацією та побудовою зрошувальних систем. Завершення земельної реформи додасть динаміки економічному зростанню. Зокрема, прогнозується щорічне збільшення ВВП не менш як на 1%», – наголосив Роман Лещенко.

ЧитайтеЛише 35% землевласників готові продати свій пай після відкриття ринку

Також на нараді йшлося про інструменти збереження екології та мінімізації корупційних ризиків у цій сфері. Як розповів міністр захисту довкілля та природних ресурсів Роман Абрамовський, в Україні проводиться реформа управління відходами, екологічного контролю, управління українськими лісами та ринком деревини, розвиток сфери надрокористування та цифровізація адміністративних послуг у сфері захисту довкілля.

«Метою стратегії охорони довкілля в Україні є впровадження європейських стандартів промислового та продовольчого виробництва, модернізація промисловості та збереження навколишнього середовища», – зазначив він.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що нардепів закликають скасувати автоматичний перехід права власності на землю.

Читайте також