Новини / Технології     30 березня 2019 11:12

Робот зрізає огірки гарячим лезом: нова розробка для овочівників

Нідерландська компанія Beltech готує запустити у виробництво робота для збирання огірків у теплицях. Крім швидкості роботи, його ключовою перевагою є запобігання розвитку інфекцій і цвілі на рослинах, оскільки збір урожаю відбувається за допомогою нагрітого леза.

Про це повідомляє HortiDaily.

В умовах браку й подорожчання робочої сили в сільському господарстві штучний інтелект може бути рішенням, яке дозволить зробити підприємство ефективнішим.

Кілька років тому нідерландська компанія з Ейндговена та частина компанії One of A Kind Technologies розпочали розробляти робота для збирання огірків. Цей проект не вдалося реалізувати через зміни з боку замовника, проте дослідники Beltech не полишили ідею.

Читайте: Колишній індійський агробізнесмен став найщедрішим мільярдером за межами США

Робота створили, зараз його вдосконалюють і планують продати розробку приблизно через 2 роки. Наразі компанія Beltech шукає партнерів, які допоможуть із фінансуванням проекту.

Тепличному підприємству під час піку збору врожаю огірків потрібно 120 працівників, щоб обробити площу 10 га, – роз’яснює Річард Віаль (Richard Vialle), співзасновник One of A Kind Technologies. Пропонований компанією робот не лише мінімізує затрати робочої сили, а й має інші, не менш важливі переваги: ризик розвитку вірусів і цвілі, які переносяться в теплицях з робітниками, при застосуванні  штучного інтелекту стає кардинально меншим. Завдяки цьому потрібно менше пестицидів.

 «Це означає, що витрати знижуються, виробництво стає більш стійким, а прибуток на квадратний метр зростає», – підкреслює Річард Віаль.

За даними, отриманими в теплиці за допомогою камер і датчиків робота, виробники можуть робити прогнози щодо урожаю. Датчики здійснюють 3D-сканування рослин, тож виробник отримує чітку візуалізацію стану пагонів, листя і самих плодів. Розроблений робот зрізає огірки зі стебла за допомогою гарячого леза, щоб запобігти інфекції.

Створений прототип робота здатний до самонавчання. Це означає, що чим більше робот збирає огірки, тим краще він це робить. Розроблена модель функціонує щодня, починаючи з червня 2018 р. У короткостроковій перспективі програмне забезпечення буде оновлено новим алгоритмом. За словами розробників, наступний крок для робота – це сортування огірків на високому рівні.

Landlord раніше повідомляв про те, що нідерландський виробник огірків J. і P. Crienen запровадив на своєму підприємстві автоматизоване пакування продукції. Спеціально під потреби компанії було розроблено робота, який безперебійно працює вже близько півроку. Упаковка 4 тис. огірків за годину стала реальністю.

Читайте також

Матеріали по темі