Агролайф / Гумор     27 березня 2019 16:53

Колишній індійський агробізнесмен став найщедрішим мільярдером за межами США

Forbes склав рейтинг найщедріших мільярдерів за межами США за сумою їх пожертв на благодійність, зроблених до середини березня 2019 року. Очолив список Азім Премжі, індійський IT-мільярдер, який пожертвував $21 млрд. Свою кар’єру Премжі розпочав, керуючи бізнесом з виробництва олії.

Про це повідомляє Forbes.

Найбільшими благодійниками серед американських мільярдерів Forbes визнав Білла Гейтса і Уоррена Баффета, які пожертвували в цілому $35,8 млрд і $35,1 млрд відповідно.

Із 2012 року 28 членів списку мільярдерів Forbes, які не є громадянами США, приєдналися до філантропічної кампанії Giving Pledge, пообіцявши віддати не менше половини своїх статків (протягом життя або після смерті).

Читайте: Український агробізнесмен Косюк – серед найбільших мільярдерів світу за версією Forbes

Станом на 25 березня 2019 року Forbes визначив найбільших благодійників серед мільярдерів за межами США. Найвищу позицію в рейтингу посів Азім Премжі, голова ради директорів компанії Wipro, нинішні статки якого оцінюють у $5 млрд і який віддав на благодійність $21 млрд.

Азім Премжі через свій фонд підтримує державні школи в найменш благополучних регіонах Індії. У 2010 р. він заснував Університет Азіма Премжі в Бангалорі.

Проте сам Премжі так і не отримав диплом коледжу, полишивши навчання в Стенфорді в 1966 р., щоб управляти сімейним бізнесом з виробництва олії після смерті батька. Згодом він перейшов у сферу програмного забезпечення і перетворив маленьку компанію в Wipro, виручка якої у 2018 р. дорівнювала $8,4 млрд.

Landlord раніше публікував інфографіку – усі мільярдери світу на одній карті.

Читайте також