Новини / Технології     23 листопада 2019 17:02

Робот зі збирання суниці: революція, що викликала світовий інтерес ФОТО

Робот, який збирає суницю, здатний працювати цілий день і незабаром може замінити сезонних працівників. Розробка норвезької компанії Noronn зацікавила фермерів з різних країн світу.

Про це повідомляє HortiDaily.

Компанія Noronn продемонструвала свою інновацію в Університеті наук про довкілля та життя Норвегії і вже почала випускати робота на ринок. Наразі працюють над доставкою роботів у великих масштабах.

Революція в садівництві

Робот запрограмований на збирання стиглої, тобто червоної, суниці садової, а ще може сортувати ягоди за розміром. Розроблений він для збирання суниці, яка росте на стелажах. Цей метод вирощування застосовують майже всі європейські садівники і зокрема 25 виробників суниці садової в Норвегії.

«Для галузі садівництва це революція, яку можна порівняти з приходом доїльного робота на ферму. Зростанню виробництва в країні перешкоджає імпорт ягід, тож тепер ми маємо довести, що норвезька суниця садова може конкурувати на ринку», – говорить норвезький садівник Simen Myhrene.

Брак сезонних працівників

Знайти достатню кількість робітників у сезон збирання врожаю ягід – завдання, складне для всіх агрокомпаній світу. Часто процес збирання врожаю затримується, оскільки бракує робочої сили.

Читайте: 5 видів цитрусових на одному дереві: унікальний досвід волинського садівника ФОТО

Робот може замінити людину, що усуне проблему пошуку працівників і зменшить витрати на заробітну плату.

Автоматизація заощадить 30% витрат виробника

У компанії Noronn вважають, що з їхньою розробкою більше виробників перейде від вирощування суниці на полі до тепличного виробництва, щоб роботи могли взяти на себе процес збирання ягід. Зокрема фермер Simen Myhrene заявив, що наступне літо буде останнім, коли він вирощуватиме суницю на полі. Далі він уже буде використовувати для збирання робота Noronn.

«Близько 30% витрат на вирощування суниці садової пов’язано зі збиранням врожаю. Я впевнений, що це може значно скоротитися завдяки автоматизації», – відзначає Simen Myhrene.

Світовий інтерес

Робот компанії Noronn викликав велику зацікавленість аграріїв з усього світу. Виставку відвідували виробники суниці садової з різних країн.

«Усі вони приходять, щоб побачити це, на наш погляд, прогресивне рішення. Зрештою, це штучний інтелект, тому що він вибирає те, що ми хочемо вибирати», – пояснює виконавчий директор компанії Noronn Катаріна Р. Астінг.

Landlord раніше повідомляв про те, що в Норвегії міжнародна група дослідників працює над створенням робота для збирання малини. Поки що технологія потребує суттєвого доопрацювання, проте вчені розраховують запустити в дію першу серію роботів уже через 2 роки.

Читайте також