Новини / Садівництво     19 листопада 2019 14:27

5 видів цитрусових на одному дереві: унікальний досвід волинського садівника ФОТО

Володимир Болотін із Княгининка Луцького району вже понад 10 років вирощує цитрусові. Його нещодавнім досягненням стало дерево, на якому прищеплено 5 різних рослин: лимон, мандарин, цитрон, кумкват та пальчиковий лайм.

Про це повідомляє Seeds.

До того як зайнятися садівництвом, Володимир працював керівником відділу гуртової торгівлі в приватній компанії, займався реалізацією квітів та добрив. Зацікавившись досягненнями одного із селекціонерів, вирішив спробувати себе у тепличному вирощуванні дерев.

Із трьох саджанців за 10 років виростив цілий сад цитрусових, в якому ростуть лимони, цитрон, мандарини, апельсини, кумкват, інжир, лавр. Наразі посадив лайм та червоний лимон.

Живцюванням і прищепленням займається власноруч. Хімічними препаратами рослини не обробляє, але урожай отримує унікальний. До прикладу, плоди лимона в саду Володимира Болотіна мають масу близько 1 кг.

Читайте: Посеред снігів Онтаріо: канадський виробник овочів будує високотехнологічну теплицю на 63 га

Збудована Володимиром теплиця заглиблена у ґрунт на понад 2 метри, стіни в ній викладені з бетонних блоків, утеплені пінопластом і спеціальною плівкою. Зверху теплиця накрита полікарбонатом, а також двома шарами сітки – для створення затінку. Піч для опалення теплиці Володимир сконструював сам.

«Взимку навіть у найбільші морози ми опалюємо її з 19-ї до півночі, тобто п’ять годин. ​А вранці тут температура не нижче за 10 градусів тепла. Цього цілком достатньо. Взимку рослини не розвиваються, а відпочивають», – розповідає садівник про економічність теплиці.

Плоди садівник використовує для власного споживання та ще роздає друзям. А от саджанці дерев – продає. Спершу віддавав оптом, а цього року почав торгувати вроздріб. Каже, що попит на його посадковий матеріал – досить значний.

Landlord раніше повідомляв про досвід вирощування екзотичних цитрусових одесита Максима Діхтяренка: в його теплиці ростуть кумкват, клементини, лимон Пандероза.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також