Новини    15 серпня 2022 19:01

рф вкрала врожай HarvEast, якого б вистачило для завантаження трьох суден Panamax — Bloomberg

Аномально великі обсяги постачання продовольства з окупованого рф півострова Крим вказують на те, що звідти експортується вкрадене українське зерно

Українська фермерська компанія HarvEast заявила, що рф вкрала близько 200 000 тонн врожаю з її ферм на сході тимчасово окупованих територій. Про це пише ділове видання Bloomberg.

Компанія HarvEast, яка до війни входила до десятки найбільших землевласників в Україні, заявила, що 50 000 тонн врожаю було вилучено зі сховищ російськими вантажівками, які потім їхали в напрямку Росії, в тому числі з сіл Мангуш і Нікольське поблизу Маріуполя. За його оцінками, близько 150 000 тонн було зібрано з окупованих полів, які вони більше не контролюють, хоча не можуть перевірити точні цифри.

Цей сукупний об’єм заповнив би приблизно три суховантажні судна Panamax.

“Найбільша втрата — цьогорічний урожай”, — зазначив в інтерв’ю генеральний директор HarvEast Дмитро Скорняков. “У червні почали збирати наше зерно, а ми не маємо доступу до цієї землі”.

На думку аналітиків і Київської школи економіки, аномально великі обсяги постачання продовольства з окупованого рф півострова Крим вказують на те, що звідти експортується вкрадене українське зерно. Земля HarvEast знаходиться досить близько до рф, тому її зерно, швидше за все, відправлять туди вантажівками.

Довідка. Harveast Holding — українська компанія, яка керує сільськогосподарськими активами в Київській, Житомирській та Донецькій областях. Земельний банк — 132 тис. га.

Нагадаємо, через країни Близького Сходу за участю російських окупаційних військ пройшли 87 суден-зерновозів із викраденим зерном з України. Про це повідомив Надзвичайний та Повноважний Посол України в Лівані Ігор Осташ.

рф продовжує вивозити зернові запаси в Крим. Україна звертатиметься до міжнародних установ з вимогою компенсації збитків.

СБУ повідомила про підозру капітанам суден “Матрос Позиніч” і “Міхаіл Ненашев”, якими російські окупанти вивозили через Крим крадене українське зерно.

Міністерство закордонних справ України розчароване рішенням суду Тріполі (Ліван) зняти арешт із сирійського судна Laodecia, яке перевозить крадену рф українську сільськогосподарську продукцію. Попри надані докази, суд не взяв до уваги позицію компетентних органів України.

Стало відомо, що болгарські виробники зерна протестують проти дешевого імпорту з України. Вони вирішили перекрити дороги та наземні пункти пропуску.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...