Новини    28 червня 2022 20:39

Країни G7 підтримають аграрний сектор України – заява

Західні лідери закликали рф припинити блокаду українських чорноморських портів, не висуваючи жодних умов.

Країни G7 планують  підтримувати сільськогосподарський сектор України та домагатися відновлення транспортування українського агроекспорту морськими шляхами. Про це йдеться у заяві G7 про глобальну продовольчу безпеку.

Західні лідери закликали рф припинити блокаду українських чорноморських портів, не висуваючи жодних умов. Також наголосили на припиненні знищення основної портової та транспортної інфраструктури, зернових сховищ і терміналів, а також незаконне привласнення сільськогосподарської продукції та обладнання в Україні, припинити будь-яку діяльність, яка перешкоджає українському виробництву та експорту харчів.

“Це можна оцінити лише як геополітично вмотивовану атаку на глобальну продовольчу безпеку. Ми активізуємо наші зусилля, щоб допомогти Україні продовжувати виробляти сільськогосподарську продукцію перед наступним сезоном збирання врожаю та зобов’язуємось підтримувати українських фермерів у отриманні доступу до основних сільськогосподарських продуктів та ветеринарних препаратів. Ми рішуче підтримуємо Україну у відновленні експорту сільськогосподарської продукції на світові ринки, а також намагання ООН відкрити безпечний морський коридор через Чорне море”, – йдеться у заяві.

Країни G7 також співпрацюватимуть з відомствами та партнерами щодо встановлення походження імпорту зерна з метою виявлення незаконно вилученої української продукції.

Нагадаємо, уряд України змушений витрачати кожного місяця до $5-6 млрд, щоб “впоратися з війною”, заявила 21 червня глава Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) Саманта Пауер під час ток-шоу The Way Forward, де вона відповідала на питання президента Групи Всесвітнього банку Девіда Малпасса.

Україна отримає від партнерів додаткові потужності для тимчасового зберігання зернових.

Раніше аграрії звернулись до міністра аграрної політики та продовольства України Миколи Сольського та міністра інфраструктури Олександра Кубракова із пропозиціями щодо збільшення експортних можливостей перевезення аграрної продукції залізничним шляхом.

Лідери G7 на саміті в Німеччині узгодили рішення щодо введення санкцій до причетних у крадіжці українського зерна.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...