Новини / Ринок землі     04 жовтня 2019 15:46

Резолюція аграріїв до Зеленського: законопроєкт про ринок землі не спрямований на розвиток фермерства

Гостре обговорення аграріями недоліків земельної реформи, пропонованої урядом, відбулося в рамках круглого столу, ініційованого АТУ. Фермери та експерти підготували резолюцію, яка буде спрямована до президента України. Учасники заходу вважають, що законопроєкт є антинародним.

3 жовтня 2019 року відбувся круглий стіл «Обговорення та критика земельної реформи», організований за ініціативи Асоціації тваринників України та дрібних сільськогосподарських виробників – власників земельних паїв. Ключовою метою заходу стало обговорення проєкту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення», підготовленого Кабміном, висловлення до нього зауважень та пропозицій.

Читайте: 2000 тракторів на трасі: хвилю протестів у Нідерландах готові підтримати німецькі фермери

У заході взяли участь експерти галузі та науковці, представники аграрних асоціацій та об’єднань, сільськогосподарських підприємств і власники паїв, які висловили свою позицію щодо пропонованого владою проєкту земельної реформи та необхідності підтримки дрібних землевласників.

У підсумку ініціатор заходу – голова Асоціації тваринників України Ірина Паламар – зачитала резолюцію, яка буде спрямована до Президента України Володимира Зеленського, відзначивши, що обговорюваний законопроект є антинародним, оскільки він:

 • не забезпечує переважний доступ громадян України до купівлі сільськогосподарських земель та, передусім, тих фізичних осіб, які займаються сільським господарством;
 • представлена модель обігу сільськогосподарських земель не спрямована на розвиток фермерства, малого та середнього сільгоспвиробництва в Україні;
 • законопроєкт дозволяє іноземцям через юридичну особу, зареєстровану в Україні, купувати землі сільгосппризначення;
 • законопроєкт дозволяє концентрацію в руках невеликої кількості осіб, наприклад, агрохолдингів, більшої частини сільськогосподарської землі;
 • проєкт не передбачає суворого державного контролю за обігом сільськогосподарських земель в Україні та містить ще багато інших недоліків;
 • законопроєкт не передбачає поетапного впровадження ринку землі сільгосппризначення, що не дозволяє мінімізувати можливі ризики.

У зверненні учасники круглого столу відзначили свої головні вимоги щодо врахування таких ключових позицій при відкритті ринку землі:

 • «Ні» продажу сільськогосподарської землі будь-яким юридичним особам, що по суті є завуальованим продажем землі іноземцям та монополістам.
 • «Ні» продажу державної сільськогосподарської землі, яка є загальнонаціональним надбанням і фондом розвитку майбутніх поколінь.
 • «За» купівлю сільськогосподарської землі, яка перебуває в користуванні чи у власності фізичних осіб виключно територіальними громадами.
 • «За» купівлю сільськогосподарської землі, що належить територіальній громаді, виключно громадянами України за умовм протягом 10 наступних років займатися сільським господарством та без права передачі в оренду.
 • «За» впровадження сприятливої європейської податкової, кредитної та дотаційної політики для фермера, дрібного та середнього сільгоспвиробника, одноосібника (а не агрохолдингів!), як першооснови відкриття ринку сільськогосподарських земель.
 • «За» суворий державний контроль усіх угод купівлі-продажу землі сільгосппризначення.

Landlord раніше повідомляв про те, що 3 жовтня біля Верховної Ради України відбувся мітинг аграріїв, які протестують проти продажу землі іноземцям.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також