Новини    29 травня 2018 15:14

Рентабельність польських заморожених ягід «просідає» через потужну конкуренцію з боку українських підприємств


Переробники Польщі скаржаться на відсутність попиту через дешеву українську ягоду. Про це повідомляє сервіс «Інфо-Шувар» з посиланням на координатора закупок фруктів в компанії «LST-Polska» Даріуша Войчака. Компанія є одним з найбільших виробників та дистриб’юторів заморожених ягід в Польщі. Виробничі потужності компанії розташовані в Белжице (30 км від Любліна), де сконцентроване виробництво свіжих ягід.

Згідно повідомленню, в Польщі стартував сезон заготовки ягід для заморожування. Переробні підприємства країни вже скуповують полуницю, згодом розпочнеться заготівля інших видів ягід. Сезон обіцяє бути щедрим на сировину, але польські переробні підприємства вже стурбовані перспективою реалізації готової замороженої продукції

«Попит на польські заморожені ягоди суттєво знизився через конкуренцію з виробниками заморожених ягід з України»,- пояснює ситуацію Даріуш Войчак, координатор закупок фруктів в компанії «LST-Polska».

За словами Даріуша, цього року сезон розпочався дуже швидко, стан більшості ягідних плантацій характеризується як задовільний, тільки деякі виробники скаржаться на негативний вплив посухи. Але, наразі, у польських виробників є дві найбільші проблеми. Перша проблема – дефіцит робочих рук, внаслідок цього страждають не тільки виробники ягід, а й переробні підприємства. Останні не можуть розраховувати на стабільну завантаженість виробничих потужностей. Але, навіть з урахуванням цього фактору, фахівець прогнозує суттєве збільшення пропозиції польської ягоди на ринку в порівнянні з минулим сезоном. Втім, рентабельність виробництва польських заморожених ягід поки що під великим питанням через потужну конкуренцію з боку українських переробних підприємств. Це є другою великою проблемою для польського ягідного сектору в цьому сезоні.

«Україна – це швидко зростаючий гравець на глобальному ягідному ринку. Сьогодні польські переробні підприємства більше уваги приділяють саме закупкам української сировини. Це буде мати прямий негативний вплив на ціни польської сировини. Ми очікуємо зниження цін на всі види м’яких ягід, найбільше падіння прогнозується по малині»,- каже Даріуш Войчак

За даними «Інфо -Шувар», сьогодні польські підприємства декларують ціну закупки на українську заморожену полуницю в дуже широкому діапазоні і в середньому на 40% нижче цін минулого сезону.

«Заморожену ягоду з хвостиками польські заводи готові закуповувати по 0,8-0,9 EUR/кг, а без хвостиків по 1,15-1,25 EUR/кг. На думку українських переробних підприємств такий рівень цін є дуже низьким, поляки таким чином тільки досліджують ринок України. Реальні ціни на українську заморожену ягоду будуть cформовані вже за 7-10 днів, коли на ринку суттєво збільшиться пропозиція сировини», – наголосили аналітики.

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...