Новини / Політика     28 січня 2019 08:25

Рейтинг економічних свобод: Україна на останньому місці в Європі

Україна займає останнє місце в рейтингу економічних свобод серед європейських країн, який щороку публікує дослідницький інститут у Сполучених Штатах Америки – Heritage Foundation. У світі вітчизняна економіка за рівнем свобод на 147-му місці зі 180.

Про це йдеться в результатах дослідження, опублікованих дослідницьким інститутом.

Серед країн Європи Україна поступається Польщі та Білорусі. У світовому рейтингу розміщується між Гамбією (з показником економічної свободи 52,4) та Аргентиною (52,2).

У рейтингу країни розділилися на «економічні вільні», «найбільш вільні», «опосередковано вільні» та «невільні». Під час розрахунку враховувалися категорії ділової свободи, прав власності, співпраця з державою тощо.

Лідерами рейтингу стали Гонконг, Сінгапур, Нова Зеландія, Швейцарія, Австралія та Ірландія.

ЧитайтеЕкономісти підрахували суму всіх боргів на планеті

«Оцінка економічної свободи Гонконгу становить 90,2. Загальний бал країни не змінився з 2018 року, при цьому додалися бали за свободу торгівлі, монетарну свободу та державну цілісність. Гонконг займає перше місце серед 43 країн Азіатсько-Тихоокеанського регіону, і його загальна оцінка значно перевищує регіональні та світові показники», – йдеться в звіті.

На другому місці Сінгапур із 89,4 балами. Торік у країні також зріс рівень свободи торгівлі. На третьому – Нова Зеландія з показником 84,4. Однак, експерти відзначають: не зважаючи на ріст рівня свободи торгівлі, знизилася ефективність судочинства та монетарної свободи.

Україну за рівнем економічного розвитку випередили Уганда, Буркіна-Фасо, Намібія, Росія, Ефіопія та ін. Водночас, торік вітчизняна економіка продемонструвала приріст на 0,4.

Як раніше повідомляв Landlord, Україна опинилася в кінці рейтингу найбільш інноваційних економік світу. Посіла 53-тє місце, спустившись при цьому на 7 сходинок порівняно з 2018 р. А рейтинг шостий рік поспіль очолила Південна Корея.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також