Новини / Фінанси     23 липня 2020 12:50

Фермерам часткового компенсують витрати на дорадчі послуги

Мінекономіки винесло на обговорення проект наказу про часткову компенсацію витрат, пов’язаних із наданням сільськогосподарських дорадчих послуг

Міністерство економіки оприлюднило проект наказу про затвердження порядку часткової компенсації у 2020 році витрат, пов’язаних із наданими сільськогосподарськими дорадчими послугами, та форм для її отримання.

Як сказано у поясненні до документу, його розроблено  на виконання пункту 8 Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07 лютого 2018 року № 106.

Компенсація виплачується сільськогосподарським дорадчим службам, зареєстрованим відповідно до Закону України «Про сільськогосподарську дорадчу діяльність», за консультаційні послуги, надані фермерському господарству або сільськогосподарському обслуговуючому кооперативу (групі фермерських господарств або кооперативів).

Компенсація надається в розмірі 90 відсотків вартості (без урахування податку на додану вартість), але не більше ніж 10 000 гривень за одну дорадчу послугу протягом бюджетного року на одного замовника.

Такими послугами можуть бути консультації з питань:

  • економіки, технологій, управління, маркетингу, обліку, податків, права, екології;
  • поширення та впровадження у виробництво сучасних технологій, інновацій;
  • сприяння розвитку сільського туризму, зайнятості сільського населення тощо.

Читайте: Патрульні катери для Держприкордонслужби збудує компанія «Нібулон» 

Для отримання компенсації одержувач вибирає уповноважений банк, що підписав з мінекономіки Меморандум про загальні принципи співробітництва, і протягом місяця з дати надання консультаційної послуги, але не пізніше 1 грудня, подає йому заявку для отримання часткової компенсації витрат, пов’язаних з наданням послуг.

Для цього необхідні копії наступних документів:

  • сертифіката на право надання консультаційних послуг;
  • договору про надання консультаційних послуг;
  • акта про надання консультаційної послуги;
  • інформації про відсутність у замовників заборгованості по платежах, контроль за справлянням яких покладено на органи ДПС, що діє на дату укладення договору про надання консультаційних послуг.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що у першому півріччі 2020 року морські порти відвантажили 23,4 млн тон зерна.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також