Новини    08 лютого 2018 14:34

Разом з Іспанією: Україна піднялась у міжнародному рейтингу бюджетної прозорості


39 місце серед 115 країн посіла Україна у міжнародному рейтингу бюджетної прозорості  Open Budget Index відповідно до критеріїв найбільшої міжнародної мережі дослідників бюджетної прозорості International Budget Partnership. Про це повідомляє прес-служба Верхової Ради України. Стільки ж балів набрала Іспанія та Гонурас.

Згідно рейтингу Україна набрала 54 зі 100 балів в індексі бюджетної прозорості 2017 року. Це підвищило попередній результат на 18 позицій, або на 14% у порівнянні з аналогічним рейтингом 2015 року. Згідно рейтингу, 54 бали також набрали Іспанія та Гондурас.

Перше місце посіли Нова Зеландія та Південна Африка набравши 89 балів індексу, друге місце посіла Швеція – 87 балів. Третє місце у Норвегії – 85 балів, четверте місце у Грузії – 82 бали.

За даними Комітету з питань бюджету, на покращення рейтингу України щодо відкритості бюджетного процесу та бюджетних документів важливу роль зіграла Верховна Рада України, яка вчасно затверджувала головний кошторис.

«Другий рік поспіль Уряд своєчасно подає до Парламенту проект державного бюджету, що надає можливість його розглядати у законодавчому органі за повною регламентною процедурою. Насамперед, це стосується належного опрацювання положень та показників проекту бюджету Комітетом з питань бюджету та іншими комітетами Верховної Ради, ухвалення Бюджетних висновків, своєчасне ухвалення закону про Державний бюджет України до початку нового бюджетного періоду та здійснення подальшого парламентського контролю за його виконанням», – повідомили в Комітеті Верховної Ради України з питань бюджету.

Open Budget Index – єдиний в світі рейтинг бюджетної прозорості, який за єдиною методологією аналізує бюджети 115 країн і складається незалежними експертами раз на 2 роки. Він покликаний оцінити рівень бюджетної прозорості, визначити чи надає центральний уряд своєчасно доступ до ключових бюджетних документів, чи доступні вони онлайн, чи ці документи містять повну інформацію про бюджет. Кожна країна отримує оцінку в балах (з 100 можливих), що й визначає її рейтинг в Індексі бюджетної прозорості.

 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...