Новини / Фінанси     06 червня 2019 15:40

Рада відтермінувала півмільйонні штрафи для фермерів за зберігання пального без ліцензії

Ухвалений законопроект відкладає введення фінансових санкцій до 2020 року – за цей час аграрії мають оформити ліцензії.

Сьогодні, 6 червня, Верховна Рада ухвалила законопроект №10359, який передбачає відтермінування фінансових санкцій ДФС за зберігання пального без ліцензії для власних потреб, до 31.12.2019 року. Про це з посиланням на сайт ВР повідомляє УКАБ (Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу»).

Читайте: Фермерам загрожує півмільйона штрафу за відсутність ліцензії на зберігання пального

В Пояснювальній записці до законопроекту йдеться про те, що для отримання ліцензії потрібна низка документів. Але велика кількість суб’єктів господарювання (серед яких і підприємства агропромислового комплексу) не мають деяких документів із необхідного переліку, і їх отримання потребує часу. Його недостатньо для того, щоб отримати ліцензію до 1 липня 2019 року, натомість нововведення загрожують високими штрафами. Тому аграріям та іншим суб’єктам вирішили дати час – фактично ще 7 місяців.

Як звертають увагу в Асоціації, водночас, залишається не вирішеним питання щодо необхідності реєстрації складів як акцизних кінцевими споживачами, які не є виробниками та/або трейдерами пального, і використовують його виключно для власних потреб. З 1 липня 2019 року розпорядники акцизних складів повинні реєструвати склади і встановлювати лічильники-витратоміри. А це потребує значних коштів. Крім того, передбачене й щоденне звітування перед ДФС про обіг палива.

Як підкреслює Олег Нестеров, координатор комітету техніки УКАБ, аграрії не є продавцями чи реалізаторами палива, Вони купують його для власних потреб. Відповідно, подібне звітування, ліцензування, реєстрація складів ускладнить їхню роботу.

«Аграрії як кінцеві споживачі купують  паливо, за яке сплачено акцизний податок. Воно офіційно придбане і продане коревому споживачу. Немає сенсу ускладнювати роботу тим, хто працює чесно, має всі документи і накладні. Боротися з тіньовим ринком палива варто, в першу чергу, на стадії виробництва і продажу, а не поширювати коло «акцизників» на тих, хто офіційно купує його для свої господарських потреб, а не на продаж», – зазначив Олег Нестеров, координатор комітету техніки Асоціації «Український клуб аграрного бізнесу».

Як повідомляв Landlord раніше, агровласникам слід звернути увагу, що з 1 січня збільшилися штрафи за порушення трудового законодавства.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також