Новини / Фінанси     29 травня 2019 12:34

Фермерам загрожує півмільйона штрафу за відсутність ліцензії на зберігання пального

До 1 липня всі агропідприємства мають отримати ліцензію на зберігання на своїй території пального. На тих, хто не встигне оформити документи, очікує штраф до 500 тис. грн.

Про це повідомляє на своєму сайті Всеукраїнська аграрна рада.

З 1 липня 2019 р. в Україні почнуть діяти зміни, внесені Законом України № 2628-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів».

Читайте: Світ без хліба: дефіцит пшениці в поточному маркетинговому році складає 18 млн т

Серед цих змін – нові умови, що стосуються зберігання пального. Згідно з ними, для того щоб зберігати на своїй території пальне, агропідприємства повинні мати для цього відповідну ліцензію.

Для отримання ліцензії потрібно подати:

  • право власності або право на користування земельною ділянкою, де розташований резервуар;
  • акт вводу в експлуатацію та акт готовності об’єкту;
  • дозвіл на початок виконання робіт підвищеної небезпеки і початок експлуатування машин, механізмів устаткування підвищеної небезпеки.

Згідно з опитуванням ВАР, яке охопило понад 100 агропідприємств, більшість із фермерів не встигають до 1 липня оформити потрібні документи – майже 97% не мають повного комплекту документів, і отримати їх до кінця червня вони не зможуть.

«А штрафна санкція за відсутність ліцензії – півмільйона гривень», – наголосила заступник голови ВАР з питань податкової політики Ольга Богданова.

ВАР розраховує на відтермінування штрафних санкцій податковим комітетом Парламенту. «Адже наразі – сезон польових робіт. Аграрії у багатьох регіонах змушені пересівати поля через часті зливи, які змили посіви» – аргументують у Всеукраїнській аграрній раді.

Landlord раніше повідомляв про зміни в законодавстві, як продавати та де реєструвати велику сільгосптехніку.

Читайте також