Новини / Політика     05 грудня 2019 16:24

Рада ухвалила законопроєкт щодо протидії рейдерству для захисту землевласників

Новий Закон покликаний забезпечити захист майнових прав власників і користувачів земельних ділянок.

Верховна Рада на сьогоднішньому засіданні 5 грудня у другому читанні ухвалила Законопроєкт №0858 «Про внесення змін до Земельного кодексу України та деяких інших законодавчих актів щодо протидії рейдерству».

Закон має захищати права землевласників і запобігати протиправному поглинанню і захопленню підприємств в аграрному секторі. Вдосконалиться процедура держреєстрації земельних ділянок, речових прав на них; взаємодія Державного земельного кадастру та Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Читайте: Трудова міграція, брак інвестицій та рейдерство: Олег Устенко розповів, що гальмує економіку України

Зміни, ухвалені Радою, мають запобігати таким рейдерським проявам:

  • неправомірному заволодінню землями, у тому числі шляхом подвійної реєстрації договорів оренди земельних ділянок, які використовуються сільськогосподарськими підприємствами;
  • захопленню майна сільгосппідприємств (будівель і споруд, сільськогосподарської техніки, урожаю, інших матеріальних активів);
  • зупиненню діяльності агропідприємств через необґрунтований арешт на майно та активи, силову протидію виробничій діяльності, поглинання підприємств шляхом протиправного привласнення корпоративних прав (часток).

Landlord раніше розповідав про чотири головні законодавчі зміни, які передбачає ухвалений сьогодні законопроєкт з протидії рейдерству.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також