Новини    16 лютого 2022 16:48

Природні ліси замінять лісові плантації – голова Держлісагентства

У результаті нового методу поступово формується природний ліс, котрий є більш стійким до дії несприятливих факторів.

Держлісагентство розробило нові правила, за якими вже в цьому році почне відбуватися заготівля деревини. З найважливішого – віднині основна перевага надається вибірковим методам, рубкам переформування та природному поновленню лісів. Про це повідомив голова Державного лісового агентства Юрій Болоховець, передає пресслужба агентства.

За його словами, вибіркові рубки підтримують ліс у здоровому стані й одночасно дозволяють використати найкрупнішу, а іноді – й найціннішу деревину. А найголовніше – заготівля деревини не призводить до зникнення лісу.

“Сучасні методи вибіркової заготівлі, крім іншого, націлені на переформування лісів, які здебільшого раніше висаджували штучно, щоб з чистих за складом одноярусних насаджень виникали змішані в декілька ярусів. Для цього, наприклад, передбачено створення “світових вікон”, які дають можливість з’являтися новим молодим деревам, отже, забезпечують природне відновлення лісу”, – наголосив Болоховець.

Він зауважив, що також здійснюються заходи зі сприяння природному поновленню – тобто прибирається лісова підстилка, щоб насіння дерев потрапляло у ґрунт і могло прорости.

У звільнені місця за відсутності природного поновлення частково досаджують сіянці молодих дерев або підсівають лісове насіння. У результаті поступово формується природний ліс, більш стійкий до дії несприятливих факторів.

Зазначається, що станом на сьогодні вже майже половина рубок головного користування в Карпатах здійснюється вибірковими методами. У таких лісах, як ялицево-букові, цей показник дорівнює ста відсоткам. У Київській області активно й успішно впроваджує вибіркові рубки у соснових насадженнях Тетерівський лісгосп. Дуже позитивний досвіт демонструють наші підприємства на Поліссі.

Нові правила погоджені з усіма зацікавленими сторонами та наразі знаходяться на погодженні у Міністерстві юстиції. Вже в березі 2022 року у відомстві очікують на постанову Кабміну, де буде детально передбачено застосування нових вибіркових рубок.

Нагадаємо, проєкт закону № 5495Про внесення змін до деяких законів України щодо збереження українських лісів та запобігання незаконному вивезенню необроблених лісоматеріалів” підтримали у першому читанні 246 народних депутатів України.

Також повідомлялось, що понад 100 світових лідерів на кліматичному саміті у шотландському Глазго домовились розв’язати проблему масових вирубок лісів до 2030 року в межах першої великої угоди саміту COP26.

Landlord повідомляв, що слідчі ДБР повідомили про підозру лісничому, помічнику лісничого та майстру лісу Мокрянського лісництва. Посадовці здійснили незаконні рубки дерев на понад 5,3 млн гривень.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...