Новини / Рослинництво     14 лютого 2020 10:13

Причини кризи картоплярства в Україні – експерт

Нестабільні ціна – одна з причин кількарічних проблем із вирощуванням картоплі, вважає Олександр Синенко.

Про це пише АгроПівдень.

Нестабільність курсу долара й імпортозаміщення, які призводять до постійного коливання цін, – основні причини кризи в картопляній галузі країни, вважає один із найвідоміших картоплярів України Олександр Синенко.

Криза затягнулася вже на кілька років, відзначає експерт.

Нестабільні ціни та постійне коливання курсу іноземної валюти не дають змогу фермеру нормально працювати, адже зміна курсу валют – це зміна вартості добрив та інших препаратів, які використовуються при вирощуванні картоплі, говорить керівник ТОВ “Олександр А. Синенко”.

“Гойдалка” курсу валют призводить до того, що фермерські господарства втрачають кращих фахівців, яким необхідно забезпечити належну зарплату. А інфляція такої змоги не дає.

Також величезною проблемою для вітчизняних картоплярів є значна кількість імпортної продукції, що завозиться переважно з Білорусі. Хоча білоруська картопля набагато нижчої якості, ніж українська, вона через демпінг, збиває ціни на ринку, відзначає Олександр Синенко.

Читайте: Картопляна майстерня: досвід Польщі та України у вирощуванні безпечної картоплі

Суттєве зниження ціни на картоплю робить невигідною її для вирощування українськими фермерами.

Ця проблему один із найвідоміших картоплярів України відчув на собі. Хоча він підкреслює: проблема не локальна, потерпають від неї фермери всієї України.

“Люди, що мають хороші статки, звісно, не будуть купувати неякісну білоруську картоплю. Бо вони дбають про своє здоров’я. Але більшість населення України про якісь не замислюється. Обирає найдешевшу на ринку продукцію”, – каже Олександр Синенко.

Така тенденція є небезпечною, бо може призвести до небажання дрібних фермерів вирощувати картоплю.

“Ніхто на збиток собі працювати не схоче”, – передає картопляр міркування своїх колег по галузі.

А найгірше, на думку Олександра Синенка, є те, що для багатьох українських громад картоплярство є бюджетоформувальною галуззю. Тож криза відіб’ється на якості життя усіх селян, а не лише фермерів, що вирощують картоплю.

Landlord раніше повідомляв, що думає інший український експерт – Микола Гордійчук про перешкодили українським виробникам картоплі.

 

Читайте також