Новини    17 вересня 2021 11:11

Прибуток компанії Пінчука “Інтерпайп” впав у чотири рази

Прибуток компанії Пінчука скоротився з $115,5 млн до $29,4 млн. Експерти розповіли основні причини та до чого тут Росія і США

Прибуток компанії Віктора Пінчука Interpipe Holdings у першому півріччі 2021 року скоротився з $115,5 млн до $29,4 млн. Це майже в чотири рази. Фінансові експерти розібрали основні причини цього.

Росія

Причиною падіння загальної виручки став залізничний підрозділ. Продажі коліс для залізничного транспорту впали на 40%, до $129 млн. У компанії пояснюють це введенням Росією у лютому ембарго на імпорт української залізничної продукції. Причина – зростання в країні цін на суцільновальцьовані колеса.

База порівняння

Занадто висока база порівняння в першому півріччі 2020-го. Тоді ціни на колеса були аномально високі, а зараз стабілізувалися, і не варто порівнювати цей рік із минулим.

Сировина

Ціни на основну сировину для “Інтерпайпа” – брухт – падають, тому вона не матиме проблем з операційною або фінансовою діяльністю. У компанії достатній запас міцності для фінансування робочого капіталу й виплат кредитів. Однак EBITDA в другому півріччі може знизитися до $55-80 млн. 

Причин кілька: ціни на сировину, в середньому, можуть бути вищі, ніж у першому півріччі, також залишаються надзвичайно високими світові ціни на газ і українські тарифи на електрику. Також нещодавно США посилили антидемпінгові заходи проти українських труб.

Раніше Landlord повідомляв, що українські аграрії приєднались до програми “Байєр” з декарбонізації сільського господарства в Європі.

Джерело: Forbes

Владислава Михайленко, Landlord

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...