Новини / Ринок землі     30 вересня 2021 11:23

Прозорро.Продажі починають торги з оренди, продажу комунальних і держземель

З 28 вересня система набула чинності і надала можливість будь-кому стежити за онлайн-аукціонами та їх результатами.

Прозорро.Продажі починають проведення торгів з оренди державної та комунальної землі сільгосппризначення та продажу і оренди земель не сільськогосподарського призначення.

Уряд визначив Прозорро.Продажі адміністратором електронної торгової системи відповідно до Закону України №1444 та Постанови №1013, яка набула чинності 28 вересня 2021 року.

Читайте: Ринок землі: який відсоток українців планують продати свої паї

В Прозорро.Продажі пояснили, що переможцем земельних торгів стає той учасник, який під час трираундового аукціону запропонував найвищу ціну. Приватні власники земель також можуть виставляти на аукціонах свої ділянки на продаж чи для оренди з власної ініціативи. Всі організатори земельних торгів державної чи комунальної форми власності можуть вже сьогодні звертатись до акредитованих майданчиків для публікації перших земельних аукціонів на сайті prozorro.sale. Ця система технічно повністю готова до запуску земельних торгів.

Директор ДП “Прозорро.Продажі” Олексій Соболев заявив, що у державних та місцевих органів влади є всі законодавчі підстави для оголошення аукціонів з надання в оренду земель.

Продаж земель сільськогосподарського призначення державної та комунальної власності відповідно до Земельного кодексу заборонений. Такі ділянки можуть здаватися в оренду або бути приватизованими відповідно до закону.

Нагадаємо, раніше Landlord розповідав, що НБУ через аукціон ProZorro виставив на продаж земельні ділянки. 

Джерело: ProZorro.Продажі

Читайте також