Новини / Тваринництво     15 грудня 2018 10:52

Протести фермерів у Польщі – чим це загрожує українському виробнику

Польські фермери вимагають від уряду вирішення аграрних проблем, пов’язаних із загрозою АЧС, а також встановлення мит на українську продукцію, що ввозиться до Польщі. Експерти вважають, що обмеження торгівлі практично не позначиться на діяльності українських експортерів.

Про це повідомляє biz.liga.net.

12 грудня польські фермери вийшли на акцію протесту поблизу Варшави, внаслідок якої утворилися кілометрові пробки на трасі А2, що проходить від кордону з Україною до Німеччини. Пікетувальники заявляють, що акція безстрокова. Зараз автомобілі пропускають, проте учасники – «жовті жилети» – залишаються на дорозі.

Хоча головна вимога мітингувальників – це вирішення проблем, пов’язаних із АЧС і відшкодуванням коштів за втрачених через хворобу тварин, до переліку вимог також входить встановлення мит на товари, що імпортуються з України. Пояснюють це тим, що нібито до них потрапляють продукти, вирощені в Україні із застосуванням хімпрепаратів, які заборонені в Польщі. Також протестувальники вимагають маркування всіх польських і українських продуктів.

Чи загрожує це українському виробнику свинини?

Офіційна статистика свідчить, що частка Польщі в експорті свинини з України незначна. У 2017 р. вона становила 0,4 % (20,3 т), а за перші 9 місяців 2018 р. до Польщі було експортовано всього 308 кг свинини.

«Втрата цього ринку не буде критичним для українських експортерів», – зазначає експерт аграрних ринків асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» Дарина Гриценко.

В Асоціації свинарів України вважають, що Україна також має у відповідь запровадити мита на польську продукцію. Це матиме відчутний ефект, оскільки Польща – другий за обсягами постачальник свинини в Україну.

За 11 місяців 2018 р. з Польщі в Україну надійшло понад 19 % імпорту м’яса свиней (на $ 9,3 млн) і 45 % свинячого жиру – відзначає аналітик АСУ Олександра Бондарська.

Landlord раніше повідомляв про те, що іспанські вчені розробляють вакцину проти АЧС, і через півтора – два роки цій хворобі можна буде запобігти за допомогою вакцинації.

Фото: 24tv.ua

Читайте також