Новини / Тваринництво     12 листопада 2018 14:34

Вірус АЧС: порятунок уже скоро


Ще пару років, і вакцина проти африканської чуми свиней – у нас у кишені: у світі йде невпинна робота над розробкою рятівного засобу. Про те, що через півтора – два роки цій хворобі можна буде запобігти за допомогою вакцинації, повідомив іспанський дослідник Мануель Санчес Візкайно.

Таку інформацію оприлюднила на своєму сайті Асоціація свинарів України.

За словами пана Візкайно, дослідження тривають не один рік, і за цей час було багато невдач. Проте вже минулого року завдяки співпраці з CISA-INIA та Мадридським університетом «вдалося досягти великих успіхів у боротьбі з вірусом АЧС».

Тепер вакцину, розроблену іспанськими вченими, треба виготовити і доставити на міжнародний ринок. Уже є транснаціональна компанія, яка готова зробити інвестиції у цю важливу справу.

Про актуальні питання для вітчизняного тваринництва Landlord уже писав раніше.

Читайте: Держпродспоживслужба змінила правила видачі ветеринарних документів на живих тварин.

На сьогодні увага дослідників зосереджена на диких кабанах, оскільки їх пересування неможливо контролювати і контакту між дикими і домашніми тваринами не уникнути. Тому заражені дикі кабани – це постійна загроза для свійських. Масово вакцинуючи диких тварин, можна звести до мінімуму поширення АЧС серед домашніх свиней і таким чином контролювати хворобу.

Читайте також

Матеріали по темі