Новини    26 жовтня 2021 13:13

Промвиробництво зросло на 1,4% з початку року

За підсумками перших дев’яти місяців року промислове виробництво в Україні зросло на 1,4%.

За підсумком січня-вересня 2021 року промвиробництво в Україні зросло на 1,4%. У тому числі у переробній промисловості — на 1,6%, добувній — на 1,2%, постачанні електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря — на 1,2%.

«Сприятлива кон’юнктура на зовнішніх ринках продовжує впливати на зростання промвиробництва в окремих галузях. Зокрема, у вересні спостерігалось зростання в добувній промисловості. Також ми бачимо зростання у інвестиційно-спрямованих видах діяльності, що свідчить про активізацію реалізації підприємствами інвестиційних проектів», — розповідає Володимир Гринюк, перший заступник міністра економіки України.

За даними Держстату, виробництво інвестиційних товарів зросло на 2,5%, та саме воно сформувало найбільший внесок у індекс промислової продукції. Зокрема, виробництво меблів, іншої продукції, ремонт і монтаж машин і устаткування зросло на 5,5%, виробництво гумових і пластмасових виробів, іншої неметалевої продукції — на 0,8%, машинобудування — на 0,7%.

Читайте: Як врятувати промисловість: Денис Шмигаль назвав 3 перші кроки

«У постачанні електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря у вересні спостерігалось зменшення виробництва на 2,4% на тлі скорочення споживання природного газу через збільшення його вартості, що вплинуло на зменшення розподілення природного газу через місцеві (локальні) трубопроводи.

Зокрема, за даними Держстату, у серпні 2021 року використання газу зменшилося на 24,6% порівняно з серпнем попереднього року», — підкреслили у Мінекономіки.

Крім того, у вересні спостерігалось зменшення виробництва також харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів через низьку сировинну базу для переробки з боку сільського господарства в умовах пізнього початку збору врожаю соняшника.

Джерело: Мінекономіки

Наталія Софієнко

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...