Новини / Ринок землі     18 жовтня 2021 08:32

Прокуратура вимагає у фермера повернути 366 гектарів орендованих земель

Чоловік незаконно використав пільги для отримання земельних паїв

На території Ізюмського району Харківської області прокуратура виявила незаконну передача 9 земельних ділянок сільськогосподарського призначення загальною площею 366 га та вартістю понад 110 млн грн місцевому мешканцю для ведення фермерського господарства.

Ізюмською окружною прокуратурою Харківської області направлено позов до суду з вимогами про визнання незаконними та скасування наказів Головного управління Держгеокадастру у Харківській області, визнання недійсними договорів оренди та суборенди земельних ділянок та повернення земель загальною площею 366 га.

За даними слідства, чоловіком використано процедуру створення фермерського господарства як спрощеного, пільгового порядку одержання в користування земель державної власності поза передбаченою законом обов’язковою процедурою, а саме без проведення земельних торгів, що передбачено ст. 135 Земельного кодексу України.

“Після отримання земель в оренду та створення власного фермерського господарства чоловік передав їх в довгострокову суборенду іншому господарству. Отже, відсутність у громадянина дійсного волевиявлення на створення та ведення фермерського господарства в силу прагнення отримати земельні ділянки за спрощеною, пільговою процедурою без проведення земельних торгів призвело до того, що держава як законний власник землі не отримує найвищу плату за користування нею”, — пояснили у прокуратурі.

Таким чином, вказані обставини стали підставою для направлення окружною прокуратурою позовної заяви до Господарського суду Харківської області.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв, що в Прозорро.Продажі оголошено перший земельний аукціон. 

Джерело: прес-служба Харківської обласної прокуратури

Наталія Софієнко

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також