Новини / Фінанси     28 листопада 2019 11:26

Програма ЛегкоПосівна для фермера: кредитна ставка 11% та зростання попиту на 80%

Провідна світова компанія «Сингента», знані європейські банки ПроКредит Банк, ОТП Банк та Креді Агріколь Банк створили унікальну програму кредитування фермерів — «ЛегкоПосівна». Ця фінансова ініціатива дає можливість придбати насіння та засоби захисту рослин світової якості на спрощених умовах за гарними, найвигіднішими на ринку відсотковими ставками.

Програма підтримки фермерів «ЛегкоПосівна» працює на українському ринку 3 роки й за цей час демонструє чудові результати.

За словами директора програми ОТП «Агро Фабрика» Івана Єрка, незважаючи на непросту ситуацію з цінами на сільськогосподарську продукцію, що склалася на сьогодні (агровиробники чекають більш вдалого часу для реалізації сировини), більшість фермерів зайняли очікувальну позицію й не поспішають розраховуватися за кредитами. Утім, менеджмент програми «ЛегкоПосівна» така ситуація на ринку не бентежить, адже 20% їх клієнтів вже достроково розрахувалися.

«20% користувачів наших кредитів вже достроково їх погасили. Наразі ми погоджуємо з ними фінансування на наступний рік. За нашими даними, інші агровиробники також мають погасити кредити згідно з графіком — вчасно та в повному обсязі. Звичайно, якщо в когось з них з’являться певні проблеми, ми проаналізуємо ситуацію, проведемо перемовини — і за необхідності знайдемо спільне взаємовигідне рішення».

Крім того, фахівець відзначає успіхи в поінформованості щодо переваг програми серед фермерів, а також 80% зростання попиту.

«Розпочинається вже третій сезон, і ми відзначаємо значне зростання інформованості щодо програми. Часто клієнти до нас приходять саме з бажанням скористатися «ЛегкоПосівна». Загалом кількість користувачів програми в порівнянні з минулим сезоном зросла на 80%. І ми маємо всі підстави очікувати подібної динаміки і на сезон, що розпочинається».

Читайте: Де знайти кошти на посівну: умови участі у програмі ЛегкоПосівна

Популярність програми «ЛегкоПосівна» пояснюється суттєвими перевагами, очевидними для агровиробників. Зокрема, усі рішення приймаються дуже оперативно. Протягом одного робочого дня фахівці ОТП Банку надають попереднє рішення існуючим чи майбутнім клієнтам. А вже протягом чотирьох днів затверджується рішення на кредитному комітеті.

Така оперативність є унікальною на ринку кредитних послуг. Окрім того, фінансування до 15 млн гривень клієнт може легко оформити під заставу аграрною розпискою, тобто без застави технікою чи нерухомістю. Це найбільша сума на банківському ринку, яку можна отримати лише під аграрну розписку. Це дуже зручно для агровиробників, адже часто у них в наявності є стара техніка, яка не дуже цікава кредитній організації. Та й оформлення подібної застави дуже дороге.

Також слід згадати про гарні умови фінансування в лімітах до 3 млн гривень. За програмою «ЛегкоПосівна» воно надається взагалі без застави. Швидкість та легкість в оформленні кредитів дуже привабливі для агровиробників. А завдяки плідній співпраці з компанією «Сингента» вони ще значно дешевші, ніж на ринку. Цього року ставка була від 11% річних. Наразі ж погоджуються відсоткові ставки на наступний сезон, і вони будуть у середньому вдвічі нижчі від ринкових.

Нагадаємо, що у спецпроєкті «Як аграрію заробити більше» Landlord розповідає про ефективні кредитні рішення для представників малого та середнього агробізнесу.

Читайте також