Аналітики прогнозують значне зниження на ринку соняшникової олії цього сезону через вплив посухи на посіви соняшнику.
Про це розповіла старша аналітикиня ринку олійних культур міжнародного цінового агентства Argus Христина Яворська під час Міжнародної конференції «Fat-and-Oil Industry 2024».
Очікується, що врожай соняшнику в Україні скоротиться, що в результаті призведе до зменшення обсягів виробництва та експорту олії.
За даними USDA, виробництво соняшнику в Україні прогнозується на рівні 12,5 млн тонн, хоча є ймовірність подальшого зниження цієї цифри через несприятливі погодні умови. Крім того, фермери на південних територіях відзначають зниження олійності та виходу зерна цього року.
Згідно з прогнозами, експорт соняшникової олії з України складе 8,8 млн тонн у поточному сезоні, що на 18% менше, ніж минулого року, коли було експортовано 10,7 млн тонн. Це скорочення, ймовірно, пов’язане зі зниженням врожаю та зниженням якості соняшнику, що впливає на загальний рівень поставок олії з Чорноморського регіону, який є основним експортером, забезпечуючи 75% світового ринку.
Нагадаємо, ціни на соняшник в Україні знову підвищилися, досягнувши рівня 27-27,5 тис. грн за тонну, а на високоолеїновий соняшник ціна перевищила 30 тис. грн за тонну.
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!