Новини / Елеватори     12 липня 2022 19:44

Проблем зі зберіганням пшениці можливо буде уникнути – експерт

Цілком ймовірно, що ту пшеницю, яку аграрії не встигнуть продати до збирання соняшника, пересипатимуть у рукава і зберігатимуть просто неба.

Пшениця доволі активно контрактується, зерносховища фермери намагалися по максимуму висвободити під новий врожай. Тож проблем зі зберіганням пшениці під час збиральної кампанії 2022 можливо буде уникнути. Про це розповів аналітик Argus Media Олексій Єрьомін, пише Latifundist.

Однак, проблеми почнуться тоді, коли потрібно буде десь зберігати олійні. Наприклад, на ріпак зараз практично відсутній попит з боку європейських країн, які раніше його купували у великих обсягах. Причина проста: очікування великого європейського врожаю, млявий попит на продукти його переробки та активний експорт соняшника, який загрузив європейську переробку.

Не виключено, що ту пшеницю, яку аграрії не встигнуть продати до збирання соняшника, будуть пересипати у рукава і зберігати просто неба.

Нагадаємо, через заблоковані порти та знищені елеватори в Україні гостро постало питання зі зберіганням зерна. Про це йдеться у зверненні Всеукраїнської Аграрної Ради до міністра агарної політики та продовольства України Миколи Сольського.

Неодноразово рф знищувала українські запаси зерна випускаючи ракета по елеваторах. Аграрії бояться зберігати урожай звичним способом, тому українці змушені шукати альтернативні рішення зберігання.

Рентабельність зберігання зерна в рукавах протягом перших трьох місяців становить 10%. Якщо ж зберігати зерно в такий спосіб довше, то з кожним наступним місяцем рентабельність зростає на 20-25%.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також