Новини / Логістика     23 червня 2022 15:45

Представники польської суднобудівної галузі хочуть допомогти Україні відновити її торговий флот

Представники польської суднобудівної галузі хочуть організувати співпрацю з українськими колегами для відновлення торгового флоту в нашій країні

Польща з Україною планують співпрацювати у відновленні українського торговельного флоту.

Про це повідомляє Укрінформ.

Директор суднобудівного підприємства Crist Тадеуш Коповський у рамках форуму Українсько-польського підприємництва у Варшаві повідомив про це кореспондентові Укрінформу.

“Суднобудівна промисловість Польщі пропонує створити постійні польсько-українські робочі групи, в рамках яких ми б обговорили будівництво кораблів для України, відновлення торговельного флоту, співпрацю проєктних бюро двох країн”, – сказав Коповський.

Він зауважив, що польська сторона готова запропонувати навчання українських студентів на корабельному відділенні Гданської політехніки, а також на навігаційному відділенні Морської академії у Гдині.

Він пояснив: “Йдеться про те, щоб майбутній торговельний флот України мав своїх капітанів та інженерів, які обслуговували б ці судна”

Представники польської суднобудівної галузі також заявили, що готові провести аудит українських суднобудівних підприємств, допомогти у відновленні їхнього технічного потенціалу та розпочати там будівництво суден у співпраці з проєктними бюро та фахівцями з Польщі.

“Це комплексна пропозиція на багато років”, – підкреслив Коповський.

Він назвав можливим варіант співпраці з американською стороною у рамках ленд-лізу, яка б частково могла профінансувати відновлення українського торговельного флоту.

На думку експерта співпрацю можна було б розпочати, наприклад, з будівництва тягачів і барж, які б перевозили по Дніпру будматеріали, продукцію металургії тощо.

Додамо, що Польська суднобудівна група об’єднує дві верфі – у Гданську та Гдині.

Нагадаємо, Україна та Польща домовилися щодо страхування вантажів.

Landlord раніше повідомляв, росіяни хочуть скупити зерно у місцевих втричі дешевше ринкової ціни.

Марковська Катерина

 

 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також