Новини / Кейси     22 лютого 2022 09:05

Представники галузі вимагають внести фальсифікацію молочних продуктів до Кримінального кодексу

В судах, перш за все, використовується відсутність в законодавстві чіткого визначення самого явища фальсифікації

Голова Спілки молочних підприємств України Вадим Чагаровський заявив, що до Кримінального кодексу варто внести статтю про фальсифікат молочних продуктів та взагалі визначити юридично значення терміну “фальсифікат”. Про це повідомляє пресслужба спілки.

“Зараз недосконалість законодавства використовується фальсифікаторами в судах для скасування навіть тих невеликих, умовних штрафів, які призначає ДПСС за результатами своїх перевірок або АМКУ — за недоброчесну конкуренцію. В судах, перш за все, використовується відсутність в законодавстві чіткого визначення самого явища фальсифікації. Це призводить до того, що фальсифікатора можна притягти до відповідальності тільки «за порушення маркування”, – заявив Чагаровський.

Справи щодо фальсифікатів наразі розглядаються та регулюються двома органами:

  • Держспоживслужба України, яка захищає права споживачів,
  • Антимонопольний комітет України, який захищає права підприємців.

За словами експерта, фальсифікація повимнна розглядатися в рамках не адміністративних порушень, а кримінальних, бо по суті є харчовим шахрайством.

“В судах, перш за все, використовується відсутність в законодавстві чіткого визначення самого явища фальсифікації. Це призводить до того, що фальсифікатора можна притягти до відповідальності тільки «за порушення маркування… Коли в законодавстві будуть чіткі визначення і явище фальсифікації буде назване “харчовим шахрайством” і віднесене до кримінальних порушень, коли перевірки та аналіз складу продукції відбуватимуться за затвердженими нормативними документами, тоді у шахраїв залишиться набагато менше можливостей безкарно виробляти фальсифікат”, – резюмував експерт.

Довідка. До Верховної Ради України надійшов законопроєкт № 6248 “Про внесення змін до деяких законів України щодо харчових продуктів та інших об’єктів санітарних заходів”.

Раніше Landlord повідомляв, що в Україні скорочується виробництво вершкового масла.

Владислава Михайленко

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також