Новини    27 січня 2022 14:30

В Україні скорочується виробництво вершкового масла

Однак з початку 2021 року на європейському ринку почала зростати ціна на масло вершкове, і до кінця року це зростання склало +68%

За 5 років обсяги вітчизняного виробництва вершкового масла жирністю менш як 85% зменшилися на 35%, а за останній рік – на 19%. За попередніми оцінками, в 2021 році було вироблено близько 70,6 тис. т даного продукту. Про це повідомляє пресслужба УКАБ.

Причин для такого скорочення обсягів виробництва вершкового масла було декілька. В першу чергу, це скорочення обсягів виробництва сировини для виробництва вершкового масла. За останні 5 років валові надої молока зменшилися на 10%, і цей фактор вже давно впливає на скорочення обсягів виробництва молочної групи товарів. Однак на вершкове масло значний вплив ще мало зниження ціни на цей продукт в ЄС, та збільшення обсягів його імпортних поставок в Україну починаючи з кінця 2019 року. Саме через це в 2020 році імпорт вершкового масла практично наздогнав обсяги експортних відвантажень, створюючи конкуренцію українському виробнику та зменшуючи його зацікавленість в нарощуванні обсягів виробництва. Як результат, у 2020 році імпорт вершкового масла склав 8,7 тис. т, що практично в 4 рази перевищує аналогічний показник попереднього року.

«Однак з початку 2021 року на європейському ринку почала зростати ціна на масло вершкове, і до кінця року це зростання склало +68% (дані European Commission). Відповідно, зменшилися імпортні поставки даного продукту з ЄС в Україну. Окрім того, що зменшилися загальні обсяги імпортних поставок на 21%, навіть змінилася географія поставок в Україну. Так, в 2021 році найбільші обсяги імпортних поставок вершкового масла були здійснені з Білорусії (28% від загального обсягу поставок), попри те, що ще у 2020 році беззаперечними лідерами були країни ЄС», – пояснює аналітик УКАБ Світлана Литвин.

Водночас експорт вершкового масла також скоротився, але в значно менших темпах на -5% рік до року, і в 2021 році склав 9 тис. т. Варто зазначити, що нарощення обсягів експорту відбулося ближче до кінця року. Все це в сукупності призвело до скорочення пропозиції на ринку та логічного зростання ціни, яке ми спостерігаємо сьогодні.

Раніше Landlord повідомляв, що Україна відновить експорт вершкового масла до ЄС за певних умов.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...