Новини / Аналітика     12 вересня 2023 17:01

Повномасштабне вторгнення рф завдало великої шкоди лісовим екосистемам України

Основною причиною зростання площі лісових пожеж у 2022 році є активні військові дії, які призвели до значного забруднення лісів вибухонебезпечними предметами

За даними Регіонального Східноєвропейського центру моніторингу пожеж, спричинені війною пожежі пошкодили щонайменше 330 тисяч гектарів лісового фонду України до середини осені 2022 року.

Наразі це майже вдвічі більше, ніж у 2020 році, коли був встановлений попередній сумний рекорд із площею лісових пожеж.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Основною причиною зростання площі лісових пожеж у 2022 році є активні військові дії, які призвели до значного забруднення лісів вибухонебезпечними предметами. Це ускладнює гасіння пожеж і підвищує ризик травм і загибелі рятувальників і працівників лісової охорони.

Пожежі можуть продовжуватися в наступні роки, навіть на звільнених територіях, через неможливість забезпечити належне пожежогасіння у зв’язку з ризиком підриву на мінах.

Нині пожежі продовжують вражати нові площі лісів уздовж нинішньої лінії фронту, де встановлюється суха погода.

Війна рф проти України завдала непоправної шкоди українській природі. Лісові пожежі – це лише один із багатьох прикладів негативного впливу війни на довкілля.

Нагадаємо, міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець повідомив, що сума збитків завданих росіянами довкіллю за рік зросла у п’ять разів.

Підірвавши Каховську ГЕС росія спричинила найбільшу екологічну катастрофу з часів Чорнобиля. Незворотні наслідки цього екоциду відчує весь Європейський континент. На цьому у Німеччині на Боннській конференції зі зміни клімату наголосила українська делегація.

Міністерство аграрної політики та продовольства України за попередніми оцінками, внаслідок терористичного акту росіянами на Каховській ГЕС, передбачає на Херсонщині затоплення орієнтовно 10 тисяч га сільськогосподарських земель на правобережжі. А також в декілька разів більше на лівому березі області, який зараз перебуває під окупацією.

Збитки для аграрного сектору України внаслідок підриву росіянами Каховської ГЕС можуть скласти $1,5 млрд. Про це перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький сказав в етері телемарафону “Єдині новини”.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також