Новини    15 лютого 2000 10:12

Потужності Ніжинського елеватора будуть збільшені до 70 000 т

Grain Alliance («Баришівська зернова компанія») розпочала будівництво другої черги Ніжинського елеватора, який працює виключно на біопаливі

Grain Alliance («Баришівська зернова компанія») розпочала роботи зі збільшення потужності Ніжинського елеватора. 9 лютого 2021 року було відкрито будівництво другої черги потужностей підприємства. У планах компанії — встановлення додаткових силосів та сушарки, яка працюватиме на генераторі українського виробництва на біопаливі. Елеватор практично не використовує газ і працює на твердопаливних гранулах. Уже цього року планується розширити показники зберігання зерна до 70 000 т, а потужність сушіння зерна — із 750 т до 2250 т на добу.

Відзначимо, що збудований у 2019 році Ніжинський елеватор стратегічно спланований енергоефективним та екологічно безпечним. Проєкт реалізовується за безпосереднього співробітництва з Європейським банком реконструкції та розвитку.

Євгеній Радовенюк, президент Баришівської зернової компанії Grain Alliance, переконаний, що реалізація цього проєкту сприятиме інтенсивному розвитку всього регіону.

«Це дасть змогу нашій компанії приймати зерно власного виробництва. Також елеватор після добудови другої черги матиме певну надлишкову потужність, і аграрії регіону зможуть проводити очищення та сушіння вирощеного зерна та відправляти його в порти. Ми плануємо відкривати наш розширений біоелеватор наприкінці серпня — на початку вересня», — розповів президент компанії.

На урочисте відкриття другої черги будівництва також завітав Надзвичайний і Повноважний Посол Швеції в Україні пан Тобіас Тиберг.

«Ми раді бути причетними до цього проєкту, який є внеском в екологічно безпечну та енергетично ефективну зернову галузь. Сільське господарство — одна з найважливіших і найперспективніших галузей для України, яка сприяє розвитку економіки. І нас тішить, що наша держава виступає і як інвестор в економічний розвиток, і як ініціатор проєктів енергетичної ефективності бізнесу та збереження довкілля в Україні», — наголосив він.

Читайте: Рішення для аграріїв: від інноваційних гербіцидів до цифрової платформи

Також реалізація нового проєкту — це розширення і зростання місцевої громади, області та всієї України, нові можливості для розвитку і бюджетних надходжень.

Як зауважив на відкритті другої черги будівництва міський голова Ніжина Олександр Кодола, «я знаю, що і в Швеції, і в ЄБРР звертають значну увагу на екологію. Для нас, мешканців Ніжина, це тим більш важливо, оскільки потужності компанії розташовані в межах міста і мають бути дотримані всі екологічні вимоги щодо викидів. У Grain Alliance цим питанням приділяється значна увага».

У свою чергу голова Чернігівської обласної ради Олена Дмитренко відзначила важливість співпраці з іноземними інвесторами для розвитку регіону.

«Хочу висловити вдячність шведській стороні та особисто пану Тобіасу Тибергу. Чим більше буде таких проєктів у нашій області, тим швидше ми налаштуємо нашу економіку, більше будемо співпрацювати з європейськими країнами та рухатися вперед», — підкреслила Ольга Дмитренко.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, як Баришівська зернова компанія впроваджує енергоощадні технології

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...