Новини / Рослинництво     08 жовтня 2019 09:37

50% посівів озимих в Україні уражені посухою

Початок осені й проведення посівної кампанії відзначилися несприятливими агрометеорологічними умовами для сівби і сходження озимих культур унаслідок жорсткої повітряно-ґрунтової посухи на всій території України. На кінець вересня в стані посухи залишалися близько 50% площ.

Про це повідомляє УкрАгроКонсалт.

На Полтавщині, Черкащині та в прилеглих районах інших областей, більшості південних територій України протягом вересня запаси продуктивної вологи в шарі до 10 см були повністю відсутні. Початкові умови вегетації озимих культур виявилися надзвичайно складними.

Читайте: Посуха, град, зливи — як захистити врожай від природних катаклізмів

Припинення ґрунтової посухи відзначено в західних, північних, північно-східних областях з випаданням дощів у останній декаді вересня.

Аналітики відзначають, що в останній декаді вересня середня кількість опадів становила:

  • у Миколаївській, Запорізькій, Донецькій областях – 2–4 мм (20–52% декадної норми);
  • у Луганській, Дніпропетровській, Черкаській, Чернівецькій, Волинській областях – 7–15 мм (58–79% норми);
  • у Львівській, Рівненській, Хмельницькій, Вінницькій, Київській, Чернігівській, Сумській областях – 20–25 мм (125–179% норми).

Добовий максимум опадів в окремих районах Одеської, Херсонської, Кіровоградської, Харківської, Київської, Вінницької, Хмельницької, Тернопільської, Рівненської та Закарпатської областей досягав 15–30 мм (1–3 декадні норми).

Експерти повідомляють про переважно добрий стан сходів озимого ріпаку, незадовільний стан відзначено місцями в західних областях – через дефіцит вологи.

Landlord раніше повідомляв про те, що посуха в Угорщині знизила врожаї на 20%, проте фермери знайшли вихід.

Читайте також