Новини / Технології     30 березня 2020 13:31

Посуха більше не загроза: американці створили унікальну систему BESS-STAIR

Американські вчені створили картографічну платформу BESS-STAIR, що захищає сільськогосподарські культури від посухи.

Система, яку створили вчені з Університету Іллінойсу (США) спільно з Центром передових біоенергетичних і біопродуктивних інновацій Міністерства енергетики США (CABBI) – являє собою картографування земель із високою роздільною здатністю.  Інновація дозволяє якісно управляти водними ресурсами, використовуючи дані фотосинтезу, кількості вологи і вуглецю. Згідно результатів аналізу, система визначає, скільки води необхідно для рослин в певному регіоні в конкретний момент.

Читайте: Через коронавірус фермери США втратять $689 млн

Систему вже випробували на 12 демоділянках з кукурудзою по всій Америці. Вчені стверджують, що BESS-STAIR – найточніша система з-поміж подібний програм.

«BESS-STAIR має великий потенціал в якості надійного інструмента для управління водними ресурсами і точного посіву кукурудзи в США та навіть в усьому світі», — повідомив Чонг Цзян, науковий співробітник Університету Іллінойсу.

Важливою перевагою BESS-STAIR є те, що вона точно оцінює семарне випаровування як у ясні, так і в похмурі дні, на відміну від традиційних методів дистанційного зондування. Вчені переконані, що в майбутньому їх розробка допоможе у боротьбі з глобальною посухою.

«Точне землеробство — одне з наших ключових завдань. Визначення випаровування води дуже важливе для зрошення і для управління водними ресурсами. Це рішення, яке виходить за рамки експериментальних графіків і впливає на реальний світ, на мільйони полів у всьому світі», — відзначив керівник проекту з CABBI Кайю Гуан.

Нагадаємо, що в Україні функціонує програма агрострахування “МетеоЗахист”, яка дозволяє вітчизняним аграріям вчасно захистити свої врожаї від примх погоди.

Читайте також