Новини / Кейси     10 грудня 2019 09:13

Поставки ягід до ЄС: кейс чернігівського фермера

Фермер Андрій Білий із Чернігівщини починав свій бізнес із одного гектара. Зрозумівши, що продавати ягоди в сезон – не вигідно, вирішив налагодити постачання заморожених ягід до країн ЄС. Нині фермерський кооператив об’єднує дванадцять аграрії з Чернігівської та Сумської областей. І шукає партнерів у інших регіонів України.

Про це розповідає Громадський простір.

Майже 1,5 тисячі т заморожених ягід продали українські аграрії до ЄС. Цьому сприяла тарифна лібералізація на європейському ринку, що стала можливою для України після підписання Угоди про асоціацію з ЄС.

Аби не продавати вирощені ягоди за копійки в сезон, фермер із Чернігівщини Андрій Білий почав їх заморожувати та шукати шляхи продажу замороженої продукції до Польщі. Така ідея виникла п’ять років тому. Перший досвід замість прибутку завдав 80 тисяч гривень збитків. Оскільки експорт потребував великих партій. А фермер на той час вирощував свої ягоди лише на одному гектарі. Тож довелося докуповувати продукцію в інших колег для збільшення партії.

Читайте: До США експортують українські заморожені торти

Зрозумівши, що потрібно об’єднуватися, Андрій Білий створив кооператив фермерів «Дари Чернігівщини», до якого нині вже увійшло 12  аграріїв не лише з Чернігівської, але й з Сумської областей. Нині господарство обробляє до 40 га землі й вирощує малину, лохину, смородину, полуницю, ожину та обліпиху. Шукають потенційних партнерів на Київщині, Полтавщині та в інших областях.

Оскільки нині в європейських країнах здорове харчування тренд, фермери СОК «Дари Чернігівщини» переконані: у них хороші перспективи. Тож збираються в 2,5 рази наростити виробничі потужності.

Landlord раніше повідомляв, що Україна б’є рекорди в експорті плодово-ягідної продукції.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також