Новини    09 грудня 2020 16:10

Посадовця держгеокадастру затримали при отриманні хабара

Згідно з матеріалами слідства, загальна сума неправомірної вигоди за видачу наказів про виділення земельних ділянок могла скласти $170 тис

Сьогодні, 9 грудня 2020 року, співробітниками НАБУ, СБУ та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) було затримано двох осіб, які кількома траншами надали $52 тис хабара голові державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру. Про це повідомили у пресслужбі НАБУ.

Передбачалося, що загальна сума неправомірної вигоди, що призначалася за видачу наказів про виділення земельних ділянок підставним особам, повинна була становити $170 тис.

Серед затриманих — виконуючий обов’язки начальника одного з територіальних управлінь держгеокадастру та особа-посередник.

За даними слідства, першу частину неправомірної вигоди у розмірі $26,9 тис голові держгеокадастру передали у листопаді 2020 року. Вказаних осіб було затримано під час передачі другого траншу хабара – $ 25 тис.

ЧитайтеЗ ким торгувала сільськогосподарською продукцією Україна у 2020 році

Щоправда, у повідомленні не пояснюється, чи був голова держгеокадастру Роман Лещенко ініціатором і вигодонабувачем незаконної оборудки, чи, навпаки, завдяки його співробітництву зі слідством ці дії були викриті правоохоронцями.

Дії затриманих осіб попередньо кваліфіковані за ч.4 ст.369 («Пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі») КК України. Вирішується питання про повідомлення затриманим про підозру.

Слідство вважає, що один із затриманих може бути пов’язаний із компаніями, які надають послуги держгеокадастру на проведення робіт із державної інвентаризації земель на територіях багатьох областей України у 2020 році. Розслідування зазначених фактів НАБУ здійснює з вересня 2020 року.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що фермери у 2020 році можуть не встигнути зібрати весь врожай кукурудзи.

Фото: пресслужба НАБУ

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...