Новини / Логістика     01 серпня 2023 16:17

Попри погрози рф, три іноземні вантажні судна увійшли в український порт

Наголошується, що судна не доклали зусиль, аби приховати свої наміри. Вони ввімкнули радіотранспондери, зробивши місцезнаходження та курс видимими для всіх, хто має доступ до Інтернету та вебсайтів для відстеження суден

У ніч на 30 липня три торговельних судна Ams1 (Ізраїль), Sahin 2 (Греція) та Yilmaz Kaptan (Туреччина) пройшли турецькі протоки, інформує Forbes. Судна пройшли російську блокаду в Чорному морі та стали на якір в одному з українських зернових портів у дельті Дунаю.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Безпеку проходження торговельного флоту реалізовують американський протикорабельний літак P8 та розвідувальний безпілотник Forte12 RQ-4.

Літаки НАТО ретельно стежили за кораблями, коли вони йшли до Ізмаїла, невеликого українського порту навпроти Румунії на річці Дунай. Судна, імовірно, будуть завантажувати зерно в Ізмаїлі, а потім повертатимуться в Чорне море і далі до іноземних портів.

Наголошується, що судна не доклали зусиль, аби приховати свої наміри. Усі вони ввімкнули свої радіотранспондери, зробивши своє місцезнаходження та курс видимими для всіх, хто має доступ до Інтернету та вебсайтів для відстеження суден.

Російські ракети регулярно завдають ударів по Одесі, але атаки на дунайські порти відбуваються рідше, ймовірно, через близькість цих портів до території НАТО.

Питання, чи будуть вантажовідправники ризикувати довшою поїздкою залишається відкритим. Дунайські порти мають нестачу потужності, щоб повністю замінити Одесу як зерновий порт.

Як відомо, 19 липня, росія здійснила повітряну атаку на зернові термінали в портах. Пошкоджень зазнала зернова інфраструктура міжнародних та українських трейдерів та перевізників Кернел, Viterra, CMA CGM Group. Крім того, напередодні вночі були атакована портова інфраструктура, яка задіяна в роботі зернового коридору. В результаті пошкоджено резервуари та причали Одеського порту.

Один з найбільших українських постачальників агропродукції на світові ринки – компанія Kernel – повідомила, що в ніч на 19 липня, коли порт Чорноморськ зазнав ракетної атаки з боку росіян, було вражено її актив.

В ніч на 23 липня ворог знову атакував портову інфраструктуру Одеси. Повідомляється, що рф використовувала неточні ракети Х-22. Частину з них вдалося збити, проте є влучання, повідомила керівниця об’єднаного пресцентру Сил оборони півдня України Наталія Гуменюк.

Ворог продовжує тероризувати Одещину. В ніч на 24 липня майже 4-х годинну атаку дронами “Shahed-136” було спрямовано по портовій інфраструктурі Дуная, інформує ОК “Південь”.

В ніч на 27 липня російські війська знову завдали удару по портовій інфраструктурі Одещині крилатими ракетами “Калібр”.

Головна ціль ракетних атак росіян на портову інфраструктуру Одеси та регіону — це спроба повністю ізолювати вихід України до Чорного моря, а через акт залякування упередити та нейтралізувати міжнародні зусилля з відновлення функціонування зернового коридору, заявив секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також