Новини / Аналітика     13 липня 2022 15:35

Понад 10% українських компаній повністю перенесли бізнес за межі України

Між тим 72% бізнесу залишилося в межах України, а 17% – і в країні, і за її межами

11% українських компаній повністю релокувало свої потужності за кордон. При цьому 72% компаній перемістилося в межах України, а 17% – і в країні, і за кордон.

Про це свідчать дані дослідження компанії Gradus, повідомляє gmk.center.

“Більш ніж половина бізнесів уже провели релокацію або планують її здійснити та готуються до цього. 22% компаній працюють, як і раніше, а 19% – тимчасово зупинили діяльність. До країн Євросоюзу перемістилося 62% релокованих за кордон бізнесів. В інші країни Європи – 15%, країни Азії – 15%, країни Північної Америки – 8%, а країни СНД – 8%. Ті, хто переїжджають до ЄС, переважно обирають Польщу (63%) і Німеччину (25%), а також Бельгію, Болгарію та Естонію”, – йдеться у повідомленні.

В джерелі також зазначається:

  • 48% керівників та власників компаній вважають, що їхній бізнес не потребує релокації, і вони працюють у тій географії, в якій працювали до війни;
  • 12% опитаних компаній запевнили, що повністю чи частково перемістили бізнес;
  • 20% зараз перебувають у процесі релокації;
  • 18% опитаних підприємств потребують релокації та планують її, але вона ще не відбулася.

Довідка. Опитування було проведено з  5  по 6 липня компанією методом самозаповнення анкети у мобільному додатку. Розмір вибірки: 104 респонденти.

Нагадаємо, Уряд зменшить кількість дозвільних документів для бізнесу.

Раніше повідомлялось, цілком ймовірно, що ту пшеницю, яку аграрії не встигнуть продати до збирання соняшника, пересипатимуть у рукава і зберігатимуть просто неба.

Марковська Катерина

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також