Новини / Рослинництво     07 листопада 2019 10:28

Полтавщина – лідер серед органічних виробників в Україні

У Полтавській області сертифіковано 28 виробників органічної продукції, і це найбільша кількість в Україні.

Унікальним досвідом органічного виробництва на сьогодні може похвалитися Полтавщина. Як повідомляє AgroPortal, в області на сьогодні найбільша кількістю підприємств, що виробляють органічну продукцію.

Станом на 1 жовтня в області відповідно до вимог Стандарту з органічного виробництва та переробки сертифіковано 28 господарств. При цьому 11 із них експортують продукцію до ЄС. Такі дані наводить агропромислового розвитку Полтавської ОДА. Полтавщина може поділитися унікальним багаторічним досвідом: тут створений центр органічного землеробства «Полтава-Органік», засновниками якого стали Полтавська державна аграрна академія та ПП «Агроекологія» Шишацького району.

Рослинництво є найбільш популярним напрямком для органічного виробництва в області: із 28 сертифікованих виробників 22 обрали саме цей напрямок. Наразі в області під органічним виробництвом задіяно 30 га земель, це 2,3% усіх сільгоспземель Полтавщини.

Читайте: Як Іспанія стала лідером органічного землеробства в Європі

Так, ТОВ «Диканські ягоди» стало першим кооперативом в Україні, який займається вирощуванням органічної малини. Зараз продукцію продають до ЄС, переважно – у Нідерланди. На 13 гектарах площі у господарстві вирощують два сорти малини — Полька та Джоан Джей (Joan J). У планах господарства – закласти ще один масив органічної малини на площі 10 га, розповів головний агроном ТОВ «Диканські ягоди» Володимир Камененко.

Органічне землеробство вважає перспективним і великий агробізнес Полтавщини. Так, у 2017 році «Астарта» перевела свою агрофірму «Лист-Ручки» на технології органічного виробництва, вступивши в 3-річний перехідний етап для майбутньої сертифікації відповідно до вимог стандартів.

Як повідомляв Landlord раніше, одеське господарство презентувало органічні кавуни у формі серця.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також