Новини    13 червня 2018 16:09

Польські садівники просять обмежити імпорт малини з України


Через низьку ціну на малину в Польщі фермери країни звернулись до уряду з проханням обмежити імпорт малини з України. Про це повідомляє сервіс «Інфо-Шувар» з посиланням на портал sadyogrody.pl. Зазначається, що станом на 13 червня 2018 року, середня ціна за кілограм малини у місті Красник, що у Люблінському воєводстві у Польщі опустилася до критичної позначки 2 zl, або 0,47 EUR за кілограм.

Ситуацію, що склалася фермери вже називають критичною для себе, насамперед, з економічної точки зору.

«Якщо ціна зберігатиметься на тому ж рівні, нам загрожує локальна економічна криза» – ділиться своїми побоюваннями Анджей Маж, староста міста Красник.

Виробники та Асоціація польських садівників вже звертаються до уряду з проханням обмежити імпорт дешевої малини з України, яка вже згодом з’явиться на ринку Польщі, а також перевірити наявність змови серед польських переробних підприємств.

«Якщо б я раніше знав, що ціни на малину будуть настільки низькими, я б не вкладав кошти в її виробництво. Мені потрібно чимось забезпечувати сім’ю. А малина — це зараз моє єдине джерело доходів, точно так само, як і багатьох моїх колег», – розповідає Кшиштоф Віртель, один із польських фермерів.

У 2017 році середня ціна на малину в Польщі складала 3,5 zl/кг. Станом на сьогодні деякі фермери вже змушені розпродавати свою ягоду майже на 75% дешевше.

За інофмарцією «Інфо-Шувар», сезон малини в Україні розпочався тиждень тому, за останні 7 днів середня ціна на цю ягоду впала більш, ніж на 50%. Сьогодні на свіжому ринку українські фермери пропонують свою малину за середньою ціною 60 грн/кг, або 1,95 EUR/кг.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...