Новини / Ринок землі     01 листопада 2019 11:12

Половину земельних ділянок у держкомпаніях украдено – Милованов

На початку 90-х років у володінні державних підприємств перебувало близько 1,3 млн га землі, а сьогодні − лише близько 600−700 тис. га. Шляхом різних методів і схем половину державних земельних ділянок було вкрадено. Таку заяву зробив Тимофій Милованов.

Про це повідомляє НВ Бізнес.

Повідомляючи про результати перевірки діяльності державних підприємств, міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства Тимофій Милованов розповів, що менш як за 30 років у державних агрокомпаніях було розкрадено близько 700 тис. га сільгоспугідь. Земельні ділянки передавалися в комунальну власність, а далі – фізичним або юридичним особам.

Читайте: Милованов закликав фермерів подавати заявки на держпідтримку до 5 грудня

«Половину земельних ділянок вкрали різними методами і схемами. Земля просто зникла – і це неприйнятно», – каже Тимофій Милованов.

Тепер Мінекономрозвитку передає всю інформацію з цих питань правоохоронним органам.

Міністр навів приклад бердянського держпідприємства, на землі якого збудували 2 житлових будинки і продали в них квартири, при цьому за документами таких об’єктів не існує.

Відзначено, що Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства отримало в управління 493 державних аграрних підприємства, із них діючих лише половина – 254. На сьогодні сільгоспземлями володіють 112 держпідприємств, їхній загальний земельний банк становить близько 111 тис. га.

Landlord раніше публікував рейтинг ТОП-10 держпідприємств за розміром земельного банку.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також