Новини / Політика     09 жовтня 2019 10:12

Політика та Ірина Паламар: від помічниці міністра до створення партії

Співвласниця AVA Group та голова Асоціації тваринників України, що об’єднує 72 асоційованих та 3500 неасоційованих членів, Ірина Паламар у рамках проєкту Landlord «Агро Лідери» розповіла про необхідність створення політичної сили, яка б гідно захищала інтереси тваринників України.

Політика

Після президентських та парламентських виборів, на яких абсолютну більшість отримала пропрезидентська політична сила «Слуга народу», громадська діячка Ірина Паламар переконалася у тому, що із перезавантаженням влади необхідно також лобіювати інтереси тваринників України, які наразі практично не захищені. Таку думку підтримує й оточення пані Ірини. А це експерти, науковці, бізнесмени, інші патріотично налаштовані люди з державницькою позицією, з розумінням викликів, які відбуваються у країні та світі, й того, яку позицію займає Україна в геополітичному плані.

«У вітчизняного тваринництва немає представництва у нашій владі. Тому якщо галузь дійсно хоче займатися конкурентним, сучасним бізнесом, то час уже братися за справу серйозно та створювати свої політичні важелі. Я вірю, що за нами майбутнє. Ми – це вже нове покоління, спосіб мислення якого дуже відрізняється від «старої» влади, вихідців із радянських часів, які звикли тільки красти з бюджету. Я думаю, що наш час ще настане і на країну чекають глобальні зміни», – впевнена майбутня політикиня.

І в цьому напрямі вже є перші кроки. Так, Ірина Паламар активно залучилася до дискусії про ринок землі. На її переконання, відкривати його потрібно, але не бездумно. Насамперед треба створити необхідні передумови, аби захистити як державні інтереси, так і права власників паїв. Треба уникнути спекуляцій, незаконного віджимання паїв за тіньовими схемами та зосередження всього земельного ресурсу в руках великих агрохолдингів.

Читайте: Східні ринки та захист інтересів: чим фермери завдячують АТУ

Задля цього необхідно передусім провести інвентаризацію земель, яка дозволить детінізувати земельні угіддя України, у тому числі землі держпідприємств та установ; удосконалити механізм іпотеки землі, аби молоді фермери могли купувати паї в кредит під заставу землі, та здійснити низку інших законодавчих змін. І головне – якщо вже дозволити продавати землю, то виключно громадянам України, а не юридичним особам. В інакшому випадку український народ стане повністю залежним від іноземного капіталу.

«Пріоритетне право викупу земельних паїв має бути в тих, хто зараз ними користується. Проблем багато. Дуже сподіваємося, що нова влада змінить політику щодо підтримки аграрної галузі, яка досі була вкрай неефективною. Асоціація вже надіслала низку своїх пропозицій до президента щодо підтримки кооперативів, боротьби з рейдерством, працюємо над іншими програмами», – резюмує Ірина Паламар.

Платформа «Офіс реформ Intelligеnce AGRO»

Відтак для початку пані Ірина очолила громадську платформу «Офіс реформ Intelligеnce AGRO».

«Ідея створення платформи викликана необхідністю формування експертного об’єднання, яке б займалося розробкою пропозицій щодо реформування аграрної галузі. Вона включає найкращих експертів галузі, які мають наукові ступені з тих чи інших напрямів, величезний досвід», – пояснює пані Ірина.

Протягом кількох місяців Офіс розробив концепцію Програми щодо реформування аграрної галузі, яка була презентована президентові України Володимиру Зеленському під час українсько-турецького бізнес-форуму в Стамбулі.

«Наша команда і надалі має намір працювати над формуванням пакету реформ агросфери разом із представниками Офісу Президента. Вірю, що нам вдасться повністю знищити забюрократизований, застарілий механізм управління агросферою. Я хочу стати реформатором галузі нового покоління, маю для цього покликання, сили, знання і величезний досвід», – коментує менеджерка.

Двічі в одну річку…

У 2015 році Ірину Паламар було призначено радником тодішнього міністра аграрної політики Олексія Павленка. Утім тривалого «політичного роману» не вийшло, і голова АТУ була змушена залишити посаду. За словами Ірини Паламар, усьому причина – односторонній рух, з яким вона миритися не стала.

«Як радниця я з ним спілкувалася лише один раз – коли стався катастрофічний спалах АЧС на підприємстві «Калита», де довелося вирізати 60 000 свиней. Я прийшла до Павленка із пропозиціями щодо рішучих кроків, які треба було негайно здійснювати. Але він мене не почув. Тому я відмовилася працювати його радницею», – розповідає пані Ірина.

Нагадаємо, що Ірина Паламар стала героїнею чергового випуску в рамках проєкту «Агро Лідери» та відверто розповіла про особисте життя, бізнес і боротьбу за відстоювання інтересів фермерів України.

Читайте також

Матеріали по темі