Новини / Тваринництво     05 жовтня 2019 15:02

Східні ринки та захист інтересів: чим фермери завдячують АТУ

Співвласниця AVA Group Ірина Паламар у проєкті Landlord «Агро Лідери» розповіла про діяльність та завдання заснованої нею Асоціації тваринників України, що об’єднує 72 асоційованих та 3500 неасоційованих членів.

Створення Асоціації тваринників України стало своєрідним викликом на деструктуризацію тваринницької галузі. На ринку було багато дрібних виробників, комплекси великої рогатої худоби господарства розглядали більше як соціальний проєкт. При цьому комунікація між бізнесом та владою була взагалі відсутня.

«Ідея створення такої асоціації виникла у нас разом із виробниками», – розповідає Ірина Паламар.

З моменту свого заснування Асоціація тваринників України поринула у вир найбільш гострих проблем вітчизняного тваринництва. Один із найскладніших та найуспішніших напрямів роботи команди Асоціації – налагодження експорту тваринницької продукції українських виробників та пошук нових ринків. Зокрема саме завдяки зусиллям Асоціації яловичина вітчизняного виробництва з’явилася на прилавках магазинів Туреччини, Узбекистану, Китаю та Саудівської Аравії.

Читайте: Як іти в ногу з часом: Ірина Паламар про діджиталізацію в бізнесі

«Саме ми були ініціаторами відкриття експорту яловичини до Туреччини. Я зустрічалася з торговим радником Туреччини, вела перемовини із представниками бізнесу, надавала їм необхідну інформацію щодо експортних можливостей України. Ми були ініціаторами того, аби наші свинарі мали змогу реалізувати свою продукцію за кордон навіть в умовах локальних спалахів африканської чуми свиней. Я звернулася із цим питанням до Держпродспоживслужби, і вони розпочали підготовчий процес до відкриття ринку Китаю. Сьогодні це дуже перспективний напрям для вітчизняних свинарів: через епізоотичну ситуацію більшість імпортерів, на жаль, відмовилися від нашої свинини. Але, оскільки в Китаї також фіксується АЧС і поголів’я масово вирізається, на внутрішньому ринку сформувався шалений дефіцит свинини. Отже, наші господарства можуть мати гарний ринок збуту», – пояснює пані Паламар.

Нагадаємо, що Ірина Паламар стала героїнею чергового випуску в рамках проєкту «Агро Лідери» та відверто розповіла про особисте життя, бізнес і боротьбу за відстоювання інтересів фермерів України.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також