Новини / Логістика     24 липня 2020 11:15

Поліція безпідставно обмежує рух рефрижераторів з молоком

Бізнес стурбований випадками зупинок і обмеження руху вантажівок, що перевозять швидкопсувні молоко і молокопродукти і нагадує, що такі дії є незаконними

Представники бізнес-спільноти стурбовані тим, що у липні почастішали випадки зупинки та заборони руху вантажівок, що перевозять швидкопсувні продукти. До такого транспорту відносяться, зокрема, молоковози та машини-рефрижератори з готовими молочними продуктами. Тільки протягом липня сталося більше шести таких випадків. Про це повідомляє Європейська Бізнес Асоціація.

У асоціації зауважили, що рух вантажівок з фактичною масою понад 24 тони і навантаженням на вісь 7 тон у літній період може бути заборонений або обмежений за температури повітря вище +28 С°, оскільки у спеку рух такого транспорту може призвести до значного пошкодження автомобільних доріг або негативно позначитися на безпеці руху.

Проте, ці обмеження не поширюються на рух транспортних засобів, що здійснюють перевезення певних видів вантажів, зокрема, швидкопсувної продукції. Відповідна норма закріплена постановою уряду.

Читайте: Поєднання комфорту, стилю та потужності — новий Toyota Hilux 

Незважаючи на це, компанії зіштовхуються з проблемами при застосуванні цього винятку на практиці. Так, представники поліції на тривалий час зупиняють вантажівки зі швидкопсувними продуктами, а місцеві органи влади не беруть до уваги апеляції бізнесу та не сприяють у вирішенні цього питання.

Молоко може зберігатися у цистерні не більше 10 годин, а молочні продукти – 2-6 годин залежно від типу транспорту, яким вони перевозяться. При перевищенні цих термінів, перевезення молока та продукція з нього підлягають утилізації відповідно до внутрішніх корпоративних вимог з безпечності компаній-виробників.

Наразі асоціація звернулася до міністерства інфраструктури України, Національної поліції України та державного агентства автомобільних доріг України з проханням надати роз’яснення усім відповідальним органам влади щодо незастосування заборони руху в літній період до молоковозів та машин-рефрижераторів із швидкопсувними молочними продуктами.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що Сінгапур дозволив експорт української свинини.

Читайте також