Про це повідомив президент України Володимир Зеленський.
«Налаштуємо програму «Зерно з України» для співпраці із сирійською адміністрацією і всіма партнерами, які готові підтримати. Будемо комунікувати з європейцями та Америкою, щоб підтримка була максимально сильною. Більше стабільності на Близькому Сході – це більше миру й торгівлі для всіх партнерів», – написав він.
За словами глави українського МЗС Андрія Сибіги, Україна «заповнює порожнечу», яка залишилася у Сирії від росіян.
«І робимо це засобами дипломатії, гуманітарної підтримки, політичного діалогу. Росія роками надсилала до Сирії бомби, смерть, руйнування шкіл, лікарень та іншої цивільної інфраструктури. Україна надсилає борошно, підтримку для людей і відновлення нормального життя, пропозиції взаємовигідної співпраці. Не дарма в складі нашої делегації був і міністр аграрної політики та продовольства України Віталій Коваль. В Дамаску він провів окремі детальні переговори про співпрацю в продовольчій галузі. Сирійці побачили, що ми налаштовані серйозно та стратегічно», – наголосив дипломат.
Сибіга додав, що переговори з лідером нової сирійської адміністрації Ахмадом аш-Шараа тривали понад годину.
«Розкрию одну цікаву деталь – ми були вражені глибиною його знань про історію України. Аш-Шараа знає про період сталінських репресій проти українського народу, про те, що фронт Другої світової прокотився українською землею двічі – з заходу на схід та зі сходу на захід – та інші історичні факти про нашу країну та людей», – розповів глава МЗС.
У грудні 2024 Україна надіслала 500 тонн пшеничного борошна до Сирії в рамках гуманітарної ініціативи Grain From Ukraine, спрямованої на підтримку сирійських сімей.
Нагадаємо, у грудні 2024 року на експортному ринку України ціни на продовольчу пшеницю зазнали незначних підвищувальних коригувань. Попит був помірним з періодичними активізаціями, зокрема, високий інтерес до пшениці з гарними якісними показниками проявили борошномельні підприємства. Це створювало тиск на закупівельні ціни експортерів, адже вони були змушені пропонувати вищі ціни.