Новини    13 листопада 2023 17:23

Похолодання та перший сніг: прогноз погоди на тиждень

Ще декілька днів в Україні протримається переважно тепла погода

Перша половина тижня в Україні буде теплою і дощовою. Вже після 16 листопада температура повітря знизиться та місцями випаде перший сніг, повідомив метеоролог Ігор Кібальчич.

13 листопада у північних областях, вдень також у районі Полісся очікуються невеликі короткочасні дощі. На решті території країни без опадів. Вночі на півночі та сході України можливі окремі пориви, 15 – 20 м/с. Температура повітря вночі опиниться в межах +4…+9 °С, у західних областях +3…-2 °С. Вдень повітря прогріється до +8…+13 °С. У Карпатах протягом доби близько 0 °С.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

14 листопада вночі у західних областях, вдень також у північних та центральних регіонах країни очікується невеликий, подекуди помірний дощ. У Карпатах – мокрий сніг із дощем. Температура повітря вночі +3…-2 °С, вдень +8…+13 °С, у північних областях +4…+9 °С.

15 листопада у більшості областей очікуються дощі, у Карпатах із мокрим снігом. У західній частині, а також у Приазов’ї та Криму значні опади. Подекуди туман. Температура повітря вночі +4…+9 °С, вдень +6…+11 °С, на півдні та у Криму +10…+15 °С.

16 листопада очікується дощова погода. Лише вдень у західних областях без істотних опадів. Вдень у південних та західних областях місцями пориви вітру 15 – 20 м/с. Температура повітря вночі становитиме +4…+9 °С, вдень +6…+11 °С. У північних та західних областях вночі 0…+5 °С, вдень +3…+8 °С.

17 листопада у центральних та південних областях без істотних опадів, на решті України пройдуть невеликі дощі, у Карпатах та на крайній півночі з мокрим снігом. Температура повітря вночі коливатиметься в межах +3…-3 °С, вдень +2…+8 °С.

18 листопада вночі без істотних опадів, вдень у південних, західних та північних областях пройдуть дощі. У Карпатах та на Прикарпатті – сніг та мокрий сніг. Температура повітря вночі +2…-3 °С, вдень +3…+8 °С, у Криму до +12 °С.

19 листопада у південних та східних областях очікується дощ, місцями з мокрим снігом. На решті України без істотних опадів. Вітер північний / північно-західний, 5 – 10 м/с, на півдні окремі пориви, 15 – 17 м/с. Температура повітря вночі +3…-2 °С, вдень +2…+7 °С.

Нагадаємо, ключовим та одним із найбільш затратних елементів технології вирощування більшості сільськогосподарських культур є удобрення. Тому не дивно, що саме підбір добрив посідає важливе місце при плануванні затратної частини в рослинництві.

У другій декаді вересня агрометеорологічні умови в Україні були цілком задовільними для завершення вегетації пізніх рослин, зазначили фахівці Укргідрометеоцентру.

Українські аграрії, ймовірно, не скорочуватимуть прогнозовані площі посівів озимої пшениці під урожай 2024 року, попри вищі витрати на логістику, спричинену російським вторгненням.

Зокрема, майже половина фермерів (45 %) не планують істотно скорочувати посівні площ озимих культур. При цьому 38% опитаних підприємців можуть збільшити посівні площі. 14% аграріїв  зазначили, що цього року не сіятимуть озимі.

Таке співвідношення в цілому відповідає аграрній практиці в Україні, де щорічно до 20% сільськогосподарських виробників не беруть участь у сівбі озимих культур.

Структура озимих культур може зазнати змін. Зокрема, підприємства скоротять частку пшениці та ячменю, але збільшать площі  під озимий ріпак.

Загалом посівні площі під озимими культурами можуть збільшитися на 0,5 млн га або на 8% порівняно з минулим сезоном.  ключовим фактором розширення посівних площ залишається ріпак, посіви під ним  можуть збільшитися майже на 40% до рекордних 1,9 млн га.

У першій декаді вересня переважала мінлива за температурним режимом погода. На початку декади продовжувала утримуватися спека, яка протягом останніх днів змінилася на помірно теплу вдень і прохолодну вночі погоду.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...